בנט בבורגראנץ, עמוד הטוויטר של נפתלי בנט

לא מתנצל: השר בנט קידם סניף בורגראנץ' באריאל - בניגוד לתקנות

על אף שהנחיות היועמ"ש אוסרות זאת, שר החינוך קידם את הרשת בחשבון הטוויטר שלו. ממשרדו נמסר: "הוא נטול כל אינטרס כלכלי או אישי, למעט המבורגר טעים, עליו שילם 49.90"

שר החינוך נפתלי בנט הגיע לעיר אריאל שבשומרון וחנך סניף של בורגראנץ', תוך שהוא מקדם את הרשת ומחמיא לבית העסק בסרטון וידאו. מעשיו של השר נעשו בניגוד להנחיות היועץ המשפטי לממשלה שאוסרות על שרים בממשלה לקדם חסות לגוף מסחרי.
 

בסרטון של שר החינוך, שעלה היום (שני) לעמוד הפייסבוק של רשת ההמבורגריות, ושתמונות ממנו פורסמו בעיתונות הכתובה, סיפר בנט מדוע הגיע לחנוך את המקום. "אנחנו נמצאים בסניף בורגראנץ' באריאל כשלפני חמש שנים, רשת אחרת של המבורגרים אמרה שלא תיכנס לכאן כי זה ביהודה ושומרון", אמר בנט בסרטון בו הוא עומד בתוך הסניף ליד אחד הבעלים. "ואז בא אלי אורגד, בעלי בורגראנץ' והבטחתי לו שברגע שיקים סניף באריאל – אבוא לאכול את ההמבורגר. היום אכלתי את הבורגר המשובח הזה – ואני רוצה להגיד תודה ושגשוג בכל הארץ".

הסרטון של בנט כפי שעלה בעמוד הטוויטר שלו:
 

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה כי הם אינם מכירים את הנושא ושהוא אינו מטופל על ידי המשרד. ממשרדו של שר החינוך נמסר בתגובה: "השר בנט הגיע להביע את תמיכתו בהתיישבות ובעיר אריאל לרגל פתיחת סניף הבורגראנץ'. אין מדובר בפרסום מסחרי, השר הגיע לתמוך בתושבי המקום ובקידום המסחר באזור. השר פעל באופן תקין ובליווי משפטי, והוא נטול כל אינטרס כלכלי או אישי, למעט המבורגר טעים, עליו שילם 49.90".
 

בנט אינו השר הראשון שמקדם מיזמים מסחריים. באוגוסט 2016, השרה מירי רגב הצטלמה לסרטון ובו קידמה את תוכנית הטלוויזיה של אייל גולן. עם זאת, רגב ננזפה בחריפות על ידי משרד מבקר המדינה.