תיירות במדינות המוסלמיות באירופה, חדשות עשר

להיט אסלאמי: המדינות המפתיעות שכבשו את לב התייר הישראלי

מדינות מוסלמיות כמו אזרבייג'ן ואלבניה עלו השנה על מפת הדילים, והישראלים נוהרים בהמוניהם לטיסות הישירות שיוצאות מתל אביב. "זה בהחלט משהו שאנחנו לא רגילים אליו"

חברות התיירות זיהו את האפשרויות הכלכליות הטמונות ברצונו של המטייל הישראלי לנפוש במחירים נוחים, והשיקו יעדים חדשים, חלקם בלב מדינות מוסלמיות. ואכן, מספר התיירים הישראלים שנפשו השנה במדינות אלו עלה בצורה מפתיעה.

מחירי הנופש במדינות אלו הוא זול בצורה משמעותית ביחס למדינות מערב אירופה, ואפילו ביחס למדינות מזרח היבשת. כך למשל, חבילת נופש באלבניה בספטמבר תעלה בממוצע 475 דולר ותכלול טיסה ולינה של ארבעה לילות במלון ארבעה כוכבים.

תיירות במדינות המוסלמיות באירופה
 

תיירות במדינות המוסלמיות במזרח אירופה ( חדשות עשר)

 

"הגידול בתיירות למדינות מוסלמיות כמו אזרבייג'ן ואוזבקיסטן הוא מפתיע", סיפר זיו רוזן, מנכ"ל חברת התיירות גוליבר. "אך השנה כשמדובר בגידול של 200% ו-300%, זה בהחלט משהו שאנחנו לא רגילים אליו", הוסיף.

בצל המשבר עם טורקיה חברות התיירות מצביעות על ירידה של 20-15% בתיירים המגיעים ליעדים המוכרים במדינה. לעומת זאת, הזמנות לבאקו, בירתה של אזרבייג'ן, יעד שנפתחו אליו טיסות ישירות של חברות ישראליות רק בשנה שעברה, צמחו בכ-180% ביחס לשנת 2017.