ביילס שברה עוד שיא - וערכה מחווה מרגשת: "למען הנשים שהותקפו"

המתעמלת האמריקנית, אחת מקורבנותיו של הרופא לארי נסאר, שברה שיא באליפות ארה"ב באתלטיקה, כשהיא לבושה בגדים המביעים הזדהות עם נפגעי תקיפה מינית. "חשוב שנתאחד"

האלופה האולימפית האמריקנית סימון ביילס הפכה היום (שני) לאישה היחידה שזכתה בכל הקטגוריות האפשריות, חמישה במספר, במסגרת אליפות ארצות הברית לאתלטיקה.

ביילס בת ה-21, קבעה את השיא לאחר שחזרה להתחרות בתום הפוגה של שנתיים מפעילות תחרותית. אל התחרות בחרה המתעמלת להגיע כשהיא לובשת בגד גוף בצבעי ירוק וכחול, צבעים שהפכו סמל לסולידריות עם קורבנות תקיפה מינית. "זה עבור הקורבנות", אמרה לרשת ESPN. "אני חושבת שזה חשוב להתאחד", הוסיפה.

בחודש ינואר השנה, חשפה המתעמלת שגם היא הוטרדה על ידי רופא נבחרת ההתעמלות האמריקנית, לארי נסאר, שנשלח למאסר של עד 175 שנים לאחר שהודה שפגע מינית ביותר מ-150 נשים בזמן ששימש בתפקיד. "רובכם מכירים אותי כבחורה שמחה ואנגרטית. אך לאחרונה אני מרגישה מעט שבורה וככל שאני מנסה לכבות את הקול שבראשי, כך הוא צועק חזק יותר. אני לא מפחדת לספר את סיפורי יותר", כתבה אז ביילס בטוויטר, וחשפה: "גם אני אחת מהקורבנות הרבים שהוטרדו מינית על ידי לארי נאסר".

סיימון ביילס
 

במקום הראשון. סימון ביילס, היום (רויטרס)