אביעד בן סימון, חדשות עשר

רדפו, דקרו, ירו וברחו מהזירה: אישום בגין רצח צעיר בקריית אתא

רועי דדון מואשם ברצח אביעד בן סימון, בניסיון רצח ובהחזקת נשק. אביו ואחיו של דדון חשודים אף הם במעורבות, אך טרם הגיעו לחקירה. הרקע לרצח: עימות מתמשך בין הצדדים

כתב אישום הוגש היום (שני) נגד רועי דדון, תושב קריית אתא בן 33, בגין רצח אביעד בן סימון, ניסיון רצח של חבריו של סימון והחזקת נשק ללא היתר. אביו של דדון, ראובן בן 56, ואחיו עוז בן 25 חשודים אף הם במעורבות ברצח, אך עדיין דרושים לחקירה.

על פי כתב האישום, בתאריך ב-5 באוקטובר 2017, סמוך לשעה 3:00 לפנות בוקר, התפתח במועדון "Penthouse Club Summer" בחיפה, עימות בין עוז דדון לבין מספר אנשים, בהם יוסי בן גרתי, חברו של בן סימון. בעקבות זאת, עוז עזב את המקום ונסע לביתו. כשעה לאחר מכן, ובעת שעוז הגיע לביתו, חיכו לו בן גרתי ובן סימון. בן גרתי ירד מהרכב, כשהוא אוחז בחפץ חד, והחל לרדוף בריצה אחר עוז, תוך שהוא צועק לכיוונו: "אתה מת היום".

החשודים ברצח של אביעד בן סימון
 

החשודים ברצח של אביעד בן סימון (דוברות המשטרה)

 

באותו יום בשעות אחר הצהריים התכנסו בני משפחת דדון לארוחת חג הסוכות בביתם של ליאת מזרחי, אחותם של רועי ועוז, ובעלה אלי מזרחי. במהלך הארוחה ובעת ששהו בחצר הבית, חלף על פניהם פעמיים רכב בו נהג תומר איסקוב, חברו של בן סימון. בעקבות זאת, על פי טענת הפרקליטות, החליטו האב ושני בניו להרוג את בן סימון וחבריו, והצטיידו לשם כך בשני סכינים ובאקדח. הם נכנסו לרכב של רועי, והחלו לנסוע אחרי הרכב שחלף על פני ביתם.

בן סימון וחבריו עצרו את הרכב, ירדו ממנו ועמדו בפינת הרחובות יבניאלי וז'בוטינסקי בקריית אתא. זמן קצר לאחר מכן הגיעו שלושת בני משפחת דדון למקום. האב ראובן ירה לעבר בן סימון וחבריו. בניו יצאו מהרכב עם סכינים שלופות והחלו לרדוף אחרי המנוח וחבריו על מנת לדקור אותם. 

עוז הצליח לתפוס את בן סימון והחל לדקור אותו בפלג גופו העליון. אחיו, רועי, שהגיע למקום, החל לדקור אותו גם הוא ואילו האב, שהאקדח היה ברשותו, ירה בו שלוש פעמים. לאחר מכן נמלטו שלושת בני המשפחה מהמקום ולא ניתן היה לאתרם, עד שרועי הגיע לתחנת המשטרה ונעצר. 
 

לאחר הירי פונה בן סימון ע"י צוות מד"א לביה"ח רמב"ם בחיפה, שם נקבע מותו. מיד לאחר הרצח, הודיעה המשטרה כי הרקע לאירוע הוא ככל הנראה פלילי. פרמדיק מד"א שהיה בזירת הירי, איליה רייזמן, סיפר אז: "על שביל גישה סמוך לבניין שכב הפצוע בהכרה מעורפלת, כשהוא סובל ממספר פציעות חודרות בפלג גופו העליון. הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני שכלל חבישות ועצירת דימומים והוא פונה במצב קשה מאוד ולא יציב לביה"ח רמב"ם".