חתימת ההסכם בין סודהסטרים ופפסיקו, לנס הפקות

עסקת ענק: פפסיקו תרכוש את סודהסטרים תמורת 3.2 מיליארד דולר

חברת המשקאות האמריקנית הודיעה כי תקנה את מותג המים המוגזים הישראלי. "ציון דרך היסטורי במסע של סודהסטרים ותעודת כבוד לתעשייה הישראלית ולמשק כולו"

  • פורסם ב:
  • 20/08/2018 09:15
  • |
  • עודכן ב:
  • 20/08/2018 11:50
  • |
  • כתבים:
  • ליאור קינן

עסקת ענק במשק הישראלי: חברת פפסי העולמית ("פפסיקו") הודיעה היום (שני) כי תרכוש את סודהסטרים תמורת 3.2 מיליארד דולרים. על פי ההסכם, פפסיקו תרכוש את כל המניות של מותג המים המוגזים הישראלי במחיר של 144 דולרים למניה. הרכישה אושרה על ידי הדירקטוריונים של שתי החברות וכפופה להצבעת בעלי המניות של סודהסטרים ולאישור הרגולטור. השלמת העסקה צפויה עד לינואר 2019.

מנכ"ל סודהסטרים, דניאל בירנבאום, אמר "היום הזה מהווה ציון דרך היסטורי במסע של סודהסטרים ותעודת כבוד לתעשייה הישראלית ולמשק כולו. אני שמח שהפעילות שלנו תישאר בישראל ואף תורחב עם הקמתו של מפעל חדש בנגב. זו גאווה להיות ראש החץ של פפסיקו בהובלת פתרונות בריאים וירוקים, תוך העצמת צרכנים מסביב לעולם".

עוד הוסיף כי "מדובר בחדשות מצוינות עבור הצרכנים שלנו, השותפים הקמעונאיים שלנו, ו-3000 העובדים שלנו בארץ ובעולם. רכישה זו מוכיחה כי גאווה ישראלית זה לא רק הייטק, אלא גם תעשייה ישראלית אמיתית, הנטועה באדמה ובנויה על הון אנושי, המייצג את המרקם המגוון של החברה הישראלית וחי בכבוד הדדי ודו-קיום".

 פס ייצור של "סודה סטרים" במעלה אדומים
 

פס ייצור של "סודה סטרים" במעלה אדומים (רויטרס)

 
 חתימת ההסכם בין סודהסטרים ופפסיקו
 

חתימת ההסכם בין סודהסטרים ופפסיקו (לנס הפקות)

 

יו"ר ומנכ"לית פפסי העולמית, אינדרה נואי, אמרה כי "פפסיקו וסודהסטרים הן שידוך מעורר השראה". עוד הוסיפה כי "סודהסטרים בנתה חברה יוצאת דופן המאפשרת לצרכנים ליצור משקאות טעימים, תוך צמצום כמות הפסולת המיוצרת. מיקוד זה תואם את חזון ה'ביצועים עם תכלית' של פפסיקו, הרואה לנגד עיניה יצירה של מוצרים מזינים יותר תוך צמצום ההשפעה על הסביבה. ביחד, נוכל לקדם את החזון המשותף שלנו לעולם בריא וירוק יותר".

רמון לגוארטה, המנכ"ל והנשיא הבא של פפסי העולמית, אמר "סודהסטרים משלימה את מגוון המוצרים של פפסיקו ותואמת את אסטרטגיית הצמיחה שלנו, תוך האצת היכולת של החברה להציע פתרונות ביתיים ומותאמים אישית למשקאות ברחבי העולם". עוד הוסיף כי "פפסיקו מוצאת דרכים חדשות וחדשניות להגיע לצרכנים מעבר למשקאות בבקבוקים - החל מחידושים פורצי דרך, טכנולוגיות ליצירת משקאות עבור תעשיית המזון ועד לתחנות מים למקומות עבודה ומכללות. הרכישה היום עולה בקנה אחד עם אסטרטגיה זו".

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, ברך על העסקה: "קידום התעשייה והתעסוקה, כפי שעושה חברת סודהסטרים והעומד בראשה, מזה שנים, היא משימה לאומית, אשר מימושה בפריפריה הדרומית, הנה ציונות אמיתית, לה שותפות חברות רבות. ככל שסודה סטרים תתפתח ביצירתיות ובחדשנות ותתרחב ביצוא, תרומתה לכלכלת ישראל ולתדמית ישראל בעולם - עוד תגדל. משרד הכלכלה ימשיך לסייע לחברה, כפי שעשה לאחרונה - במענק בגובה 18 מיליון שקלים, במטרה להרחיב את התעשייה".

 שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, מברך על מכירת סודה סטרים
 

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, מברך על מכירת סודה סטרים (חדשות עשר)

 
 סקרלט ג'והנסון בפרסומת לסודהסטרים
 

סקרלט ג'והנסון בפרסומת לסודהסטרים (חדשות עשר)