לעיני בנה - אוסי נאבקה בשודדים: "דחפו אותי - ונפלתי לכביש"

תושבת קדש ברנע לא הסכימה לוותר לשני רעולי הפנים שקפצו על הגרר של רכבה כדי לגנוב את הטרקטורון שהיה עליו. "השודדים מרגישים כאן בעלי הבית"

שוד אלים בנגב: אוסי שיאון, תושבת המושב קדש ברנע שליד הגבול עם מצרים, נסעה עם הרכב המשפחתי בסמוך ליישובה - ועד מהרה מצאה את עצמה במאבק עם שני שודדים רעולי פנים.

תחילתו של המקרה היום לפנות בוקר (ראשון), במהלך נסיעה שגרתית של אוסי ובנה בן ה-13 אל ביתם. במהלך הנסיעה, הבן הסב את תשומת לבה של אוסי לכך שדלת הגרר הנושאת את הטרקטורון המשפחתי, אינה סגורה כראוי. כשהיא החליטה לעצור בצד הדרך ולסגור את הדלת, היא גילתה שהדלת נפתחה על ידי שני רעולי פנים המנסים לשדוד את הטרקטורון. 

"איך שאני יורדת למטה, אני רואה גבר בדואי רעול פנים שעומד על העגלה", סיפרה לתוכנית "חמש עם רפי רשף". "מאחוריו עומד עוד טרקטורון המחובר בכבל לכלי שלנו. הם פשוט שלפו את הטרקטורון שלנו החוצה", הוסיפה.  

שיאון, שהבינה ששודדים אותה, החליטה לא לוותר והחלה לאחוז בהגה של הטרקטורון תוך שהיא מעכבת את השודד ומבקשת מבנה לצלצל לאביו, הרבש"ץ של היישוב. "בשלב מסוים של המאבק בינינו, השודד פשוט דחף אותי, נפלתי אחורה על הכביש והם הצליחו לברוח עם הטרקטורון".

 אוסי שיאון, תושבת קדש ברנע שנאבקה עם שודדים שניסו לגנוב טרקטורון שבבעלותה
 

אוסי שיאון, תושבת קדש ברנע שנאבקה עם שודדים שניסו לגנוב טרקטורון שבבעלותה (חדשות עשר)

 

כוחות צבא ומשטרה הוזעקו למקום על ידי בעלה, ערן, והחלו בסריקות נרחבות אחר השודדים. "אני מקווה שיצליחו להחזיר את הטרקטורון", אמרה אוסי. "אני בסך הכול בסדר, אבל החוצפה האמיתית היא שהשודד מרגיש כאן בעל הבית - שגם אם יתפסו אותו לא יקרה לו שום דבר".

מראש המועצה האזורית רמת נגב, ערן דורון, נמסר: "לא נסבול מצב של חוסר ביטחון לתושבינו. אנחנו סומכים על המשטרה שתמצא את העבריינים ותמצה איתם את הדין".