אלפים בקמפיין לאיתור תורם לרוני כהן: "מקווה שאמצא מתאים"

30 עמדות לאיתור תורם מח עצם לבת ה-27 החולה בלוקמיה נפרשו ברחבי הארץ. כהן, שאובחנה במחלה לפני כחודש, אמורה להתחתן עם בן זוגה בסתיו הקרוב

אלפי בני אדם נטלו חלק במבצע לגיוס תורם מח עצם לרוני כהן, בת ה-27 שאובחנה כחולת לוקמיה שבועות לפני חתונתה, אשר מתקיים היום (ראשון) ברחבי הארץ. לאחר שלא נמצא תורם במאגר הארצי ובמאגרים עולמיים, פתח בן זוגה בר ערמון, בקמפיין בשיתוף עמותת "עזר מציון" למציאת תורם ממוצא תימני ומרוקאי.

30 עמדות לאיתור תורם עבור רוני נפרשו ברחבי הארץ, ממגדל ועד אילת, ורבים כבר הגיעו לבצע את בדיקת הרוק הפשוטה, בהם מפכ"ל המשטרה רב ניצב רוני אלשיך. אלשיך, שהוא חצי תימני וחצי מרוקאי ולכן בעל סיכוי להימצא מתאים, הגיע ליריד קרנות השוטרים שם נתן דגימת רוק בעמדה של עזר מציון. "הסיפור הזה רץ בוואטסאפ המשפחתי שלנו וכל אחד מאיתנו תורם איפה שהוא רק יכול", אמר אלשיך לאחר ביצוע הבדיקה. "אני מתפלל שיימצא תורם שיציל את חייה, אם זה יהיה אני או מישהו אחר".

בר ערמון ורוני כהן, היו בעיצומי ההכנות לחתונתם, כשהתוכניות שלהם השתבשו בעקבות האבחון הפתאומי של כהן בלוקמיה. בחודשים האחרונים היא החלה לחוש ברע. היא סבלה משרירים תפוסים וסימנים על הגוף, אבל לרופאים לא היה הסבר. הם רשמו לה עוד ועוד אנטיביוטיקה, שלא שיפרה את המצב.

  מבצע ההתרמה להצלת רוני
 

מבצע ההתרמה להצלת רוני ( חדשות עשר)

 
 מבצע ההתרמה להצלת רוני
 

מבצע ההתרמה להצלת רוני ( חדשות עשר)

 
 
 

"בשלב מסוים התחילו להתנפח לי הבלוטות והופיעו לי סימנים כחולים ברגליים", סיפרה כהן לחדשות עשר. "בסוף הלכתי שוב לרופא משפחה והסברתי לו את הכול. הוא בדרך כלל נורא מרגיע, והפעם הוא ממש לא היה רגוע. הוא אמר שאני מדאיגה אותו ועכשיו ללכת למיון".

לאחר מכן, סיפר ערמון, "הרופאה שקיבלה אותנו אומרת לי, 'בוא, בוא כנס', ואז היא פשוט אמרה לי שלרוני יש לוקמיה". לדבריו, "התחלתי לפקפק במציאות, אמרתי, 'זה לא הגיוני, אולי אני חולם, אולי לא יודע'. לא היה לי הסבר למה שקורה".

  מבצע ההתרמה להצלת רוני
 

מבצע ההתרמה להצלת רוני ( חדשות עשר)