העבריין בן כהן, חדשות עשר

ירי ליד כיכר המדינה: הערכה - ניסיון חיסול של העבריין בן כהן

במשטרה חושדים כי הירי מקטנוע לעבר רכבו של כהן - שנפצע בעבר בפיצוץ מכוניתו - כוונו אליו, אך הוא כלל לא היה בו. המשטרה עיכבה לחקירה את כהן, מאבטחו וחשוד בירי

חשד לניסיון חיסול: רוכב קטנוע פתח היום (ראשון) בירי לעבר רכבו של העבריין בן כהן ברחוב בן שפרוט הסמוך לכיכר המדינה שבתל אביב. להערכת המשטרה ככל הנראה מדובר בניסיון חיסול של כהן שלא היה נוכח במקום. כהן, מאבטחו האישי והחשוד בירי אותרו.

כוחות משטרה הגיעו למקום וניסו לאתר את רכבם של היורים וגם את רכבו של כהן לאחר שהשניים נמלטו מזירת האירוע. רכבו של העבריין נמצא בחניון בעיר, אך טרם ידוע אם נמצא גם הקטנוע של היורים. עם זאת, כאמור, שלושה מהמעורבים נעצרו. במשטרה פתחו בחקירה לבירור נסיבות האירוע.

בינואר 2016 עמד כהן במוקד נסיון חיסול קודם בגבעתיים, באזור הקרוב לבורסה. הוא נפצע קשה בפיצוץ הרכב בו שהה, וגפיו נקטעו. מחקירת האירוע עלה כי לאחר שיצא מביתו שבצפון תל אביב הוא נסע לבית קפה במתחם G שבעיר, שם ככל הנראה הוטמן ברכבו המטען. גורמים במשטרה אמרו לחדשות 10 כי על פי החשד, מי ששם את המטען ברכב עקב אחריו לאחר שעזב את המקום, ככל הנראה באמצעות אופנוע, עד הפיצוץ באזור בגבעתיים. שמירה גדולה הוצבה ליד חדרו בבית החולים, מחשש כי המתנקשים ינסו לבוא למקום במטרה "לסיים את העבודה".

 

בספטמבר באותה שנה חתם כהן על הסדר טיעון במסגרתו הודה כי ביצע מעשה מגונה במטופלת בבית החולים בו אושפז לאחר ניסיון החיסול. כהן נעצר בחשד שתקף מינית מטופלת בזמן מסיבת שחרור אלימה במיוחד מבית החולים, אחרי כחצי שנה של אשפוז. עדי ראייה שנכחו במקום סיפרו לחדשות עשר כי כהן וחבריו הקימו בבית החולים מטווח מאולתר וביצעו ירי חי מנשק והשתכרו.


בכתב אישום שהוגש נגד כהן, במקור באשמת תקיפה מינית, צויין כי כהן אמר למתלוננת שהוא מעוניין שתהיה בת זוגו וכינה ואותה "סקסית ומדליקה". היא השיבה שאינה מעוניינת בקשר זוגי אך כהן אמר לה: "אני לא גבר בעיניך?". היא שבה וניסתה להסביר לו שאינה מעוניינת בקשר באופן כללי ולא רק אתו, אך כהן לא הרפה ואמר לה: "את שייכת לבן כהן, את יודעת מי זה בן כהן".