בית סוהר בישראל , חדשות עשר

"5,000 שקלים על כל העברה": סוהר הואשם בהברחת סמים לאסיר

על פי כתב האישום, אורן שפיגל, סוהר בכלא רימונים, תפקד כאיש הקשר של האסיר. הוא הבריח לכאורה בתוך נעליו פלטות של חשיש, ובאחת ההזדמנויות - גרב ובו כמאה כדורי MDMA

כתב אישום הוגש היום (ראשון) נגד אורן שפיגל, סוהר בכלא רימונים, בגין עבירות לקיחת שוחד, סחר בסמים, קשירת קשר לביצוע פשע ועבירות נוספות. כתבי אישום הוגשו גם נגד ג'מאל אבו גאנם, אסיר בכלא רימונים, ובן משפחתו רפעת אבו גאנם בגין עבירות סחר בסמים, מתן שוחד וקשירת קשר לביצוע פשע.

על פי כתב האישום, בחודש אוקטובר האחרון פנה האסיר אבו גאנם לשפיגל, והציע לו להבריח עבורו לכלא סמים מסוגים שונים, בתמורה לתשלום כספי של 5,000 שקלים עבור כל העברה. לאחר שהסוהר נענה לכאורה לבקשתו, קישר אותו אבו גנאם עם בן משפחתו, שהעביר לו את הסמים.

הסוהר ואיש הקשר בעולם החיצון נפגשו פעמים רבות לצורך העברת הסמים. באחת ההזדמנויות, הבריח שפיגל לתוך כותלי בית הסוהר פלטות חשיש וגרב שהכיל כמאה כדורי MDMA. בהזדמנות אחרת, העביר לידיו של אבו גאנם כחצי קילו חשיש. לאחר ששפיגל הבריח את הסמים אל תוך הכלא, הוא הטמין אותם במקום מסתור באגף הסגל ודיווח על מיקומם לאסיר.

בתחילת החודש נעצר שפיגל בשערי בית הכלא, לאחר שחזר מביתו של רפעת, תושב לוד. בנעליו נמצאו שתי פלטות חשיש וברכבו ארבע פלטות נוספות. היחידה הארצית לחקירות סוהרים בלהב 433 פתחה בחקירה נגד שפיגל, וכאמור, הבוקר הוגש נגדו כתב אישום. הפרקליטות ביקשה להורות על מעצרו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.