"הזריקה אינסולין לבנה חסר הישע": כתב אישום נגד "האם המזריקה"

הנאשמת בת ה-30 מואשמת בחמש עבירות של התעללות ותקיפת קטין, לאחר שהזריקה לבנה את התרופה שלא לצורך. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצר הבית שלה עד תום ההליכים

כתב אישום הוגש הבוקר (ראשון) נגד "האם המזריקה" לבית המשפט המחוזי בירושלים. האם בת ה-30 מואשמת בחמש עבירות של התעללות ותקיפת קטין לאחר שהזריקה אינסולים לבנה הפעוט בן השנה, במהלך אשפוזו בבית החולים שערי צדק. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצר הבית בו שוהה הנאשמת, עד תום ההליכים המשפטיים נגדה.
 

מכתב האישום עולה כי הפעוט, שנולד כפג וסובל מכמה סיבוכים רפואיים, אושפז ונותח בחודש מאי האחרון בבית החולים שערי צדק לאחר שאמו דווחה כי הוא סובל מפרכוסים. מספר ימים לאחר שחרורו שבה האם למרכז הרפואי יחד עם בנה שהיה במצב של היפוגליקמיה ובסכנה לנזק מוחי. לנוכח מצבו, אושפז שנית בבית החולים ובמהלך שהייתו במקום הזריקה לו אמו אינסולין במספר הזדמנויות וגרמה לצניחה מסוכנת של רמות הסוכר בדמו, ואף חיבלה בציוד רפואי שנועד לטפל בו.

 
 
 
האמא החשודה בהזרקת אינסולין לילדיה בהארכת מעצה

האמא הנאשמת בהזרקת אינסולין לילדיה בהארכת מעצרה (חדשות עשר )

 

בכתב האישום לא צויין הרקע למעשים, אולם מחקירת המקרה עלה כי אמו של הפעוט הזריקה את האינסולין לדמו,  על מנת לקבל כספי קצבת חולי סוכרת מהביטוח הלאומי. הפעוט, שסובל גם מנזק מוחי בלתי הפיך, הועבר לשיקום נשימתי בעקבות מצבו
 

כזכור, האם חשודה גם שהזריקה אינסולין לחמשת אחיו של הפעוט, שאובחנו לפני כמה שנים כחולי סוכרת. ד"ר ספי מנדלוביץ, סמנכ"ל רפואה בשערי צדק, סיפר כי כשבביה"ח נחשפו לפני כמה שנים למקרה הנדיר של חמישה אחים חולי סוכרת - העריכו הרופאים כי מדובר במחלה גנטית. רק לאחר שהועלה החשד כי האם הזריקה לפעוט אינסולין לדם - עלתה ההערכה כי היא הזריקה גם לילדים האחרים. אז, הם נלקחו לבדיקות רפואיות, ואובחן כי הם לא חולים בסוכרת.
 

בסוף החודש שעבר התייחסה אמה של הנאשמת לחשדות שהתעוררו נגד בתה, ואמרה: "אני יודעת שהנכדים שלי חולים בסוכרת. הילדה שלי הייתה פונה לשערי צדק לבדיקות, ואני לא חושבת שהיא עשתה משהו במזיד". לדבריה, היה צריך לבדוק תחילה את מערכת הבריאות לפני שמייחסים את החשדות הקשים לבתה: "יש צורך בחוות דעת רפואית, ולא כל אחד שניגש לביטוח לאומי מקבל קצבת נכות. אני לא יודעת אם נכון לעצור את הבת שלי לפני שפונים לרופאה שנתנה את האישורים, יש פה מחדל מסוים".