טוהר דוד, באדיבות המשפחה

"מנעו טיפול רפואי - כי חששו שהמשטרה תסגור את מסיבת הטבע"

מחקירת מותה של טוהר דוד בת ה-19 עולה כי מארגני המסיבה בדרום הארץ השתהו שעות ארוכות בפינויה לאחר שהתמוטטה, מה שהוביל למותה. מסתמן: שלושת החשודים יואשמו בהריגה

הסתיימה חקירתם של שלושת מארגני מסיבת הטבע בדרום שבה מצאה את מותה טוהר דוד, חיילת בת 19, באוגוסט אשתקד, כך מסרה היום (ראשון) המשטרה. על פי החשד, עיכוב משמעותי בהוצאתה של דוד לקבלת טיפול רפואי הוביל למותה. חומרי החקירה הועברות לידי הפרקליטות שצפויה להאשים את המארגנים בהריגה.

מחקירת האירוע עולה כי במהלך המסיבה הצעירה נחבלה בראשה והתמוטטה. בשלב מסויים היא אותרה על ידי מארגני האירוע - לאון בגיו בן ה-32 מאשלים, שלמה פשרל בן ה-38 מבת ים ועמרי חיון, סטודנט לרפואה בן ה-34 מערד. השלושה, על פי חקירת המקרה, העלו אותה לארגז האחורי בטנדר של בגיו ולאחר שניסו לטפל בה רפואית באופן לא מקצועי הבינו כי אין מנוס מהוצאתה לקבלת טיפול רפואי אמיתי. למרות זאת, לאחר מספר דקות נסיעה שבו על עקבותיהם לשטח המסיבה, ללא שהוענק לדוד טיפול רפואי.

 
 
מסיבת טבע (ארכיון)
 

מסיבת הטבע שבה מתה הצעירה(חדשות עשר )

 

לפי חשדם של החוקרים, המארגנים חששו שפינוי מוקדם יגרום לגורמי הרפואה לדווח על עצם קיום המסיבה למשטרה - דבר שהיה מוביל להפסקתה ולגרימת הפסד כספי לשלושה. רק בחלוף כחמש שעות, בהן מצבה של דוד המשיך להידרדר, ובעודה שכובה בארגז הטנדר, החליטו המארגנים להוציאה לכביש הראשי ולהזעיק טיפול רפואי. בדיווח שהתקבל במשטרה באותו יום, דווח כי דוד נמצאה כשהיא מוטלת חסרת הכרה בצד הכביש בסמוך לתחנת אוטובוס בצומת להבים.

במשטרה סבורים כאמור, כי התמהמהות המארגנים היא שהפכה את האירוע לאסון. "עם חקירת המקרה הבנו שמארגני המסיבה ניהלו את האירוע ללא רישיון והשתהו בפינוי הצעירה באופן משמעותי – מה שגרם למותה", אמר רפ"ק יוסי אסנפי, קצין אח"מ בתחנת רהט.

עורך הדין רועי אטיאס, המייצג את החשוד שלמה פשרל, מסר: "עם כל הצער והכאב, משפטית לא ניתן לייחס למארגני המסיבה עבירה של הריגה. כשצעירים מגיעים למסיבת טבע שמתחילה בחמש בבוקר, כשהם לוקחים סמי הזיה קשים יחד עם אלכוהול, וזה לא במחלוקת שהמנוחה לקחה סם שנקרא אסיד, אזי עובדי ההפקה אינם צריכים לשאת באחריות למתרחש".

"אם מישהו מנע מהמנוחה טיפול או פינוי במכוון, הוא ייתן על זה את מלוא הדין", הוסיף אטיאס. "גם אם אותו אדם שמנע את הטיפול הוא סטודנט שנה ד' לרפואה ואפילו אם הוא באמת סבר שהוא עוזר לה. הלקוח שאני מייצג, עבד כשכיר באירוע, הוא לא ידע בשום אופן שמנעו מהמנוחה פינוי או טיפול, אם אכן נמנע, ומשכך לא יכולה להיות לו אחריות".