מחאת קהילת הלהט"ב בכיכר רבין, רויטרס

מחאת הלהט"ב: "שהממשלה לא תחשוב שזה נגמר - נערכים לבחירות"

יו"ר האגודה למען הלהט"ב הבהירה ב"המטה המרכזי" כי "אנחנו עובדים מול משרדי הממשלה, לקידום הדרישות שהצגנו". ח"כ השכל: "התחלנו לעבוד על התיקון לחוק הפונדקאות המפלה"

יו"ר האגודה למען הלהט"ב בישראל, חן אריאלי, אמרה הערב (שבת) כי מחאת הלהט"ב לא הסתיימה. "מחאה לא עושים בגל אחד", טענה אריאלי בדיון ב"המטה המרכזי", "היה לנו גל מאוד מוצלח, נראה גלים נוספים בהמשך. שהממשלה לא תטעה לחשוב שכאן זה נגמר".

לדבריה, "לצד המחאה הגדולה שיצאנו אליה, שהייתה יריית פתיחה מבחינתנו, הגשנו מסמך דרישות למשרדי הממשלה. אנחנו עובדים כרגע מול משרדי הממשלה השונים. מנסים לעבוד מול הדרג המקצועי - יש שיקולים פוליטיים שמפילים חקיקה, ומנסים לעקוף את המורכבויות האלה". היא הוסיפה כי בצל הדיווחים על הקדמת הבחירות, ארגוני הקהילה "נערכים להיכנס להסכמים הקואליציוניים".

 
 

אבי בוסקילה, פעיל למען זכויות להט"ב, הוסיף כי "המחאה לא נגמרה, היא לא הסתיימה, היא לא מתה". הוא התייחס למחאה נגד "חוק הלאום", וטען: "אנחנו מסתכלים בחודש האחרון על כמות המחאות שיוצאות לרחוב, לכולן יש כותרת אחת – שוויון. מחאת הלהט"ב היא חלק מגל הרבה יותר גדול של אזרחים ישראלים שנשבר להם להיות אזרחים סוג ב'".

ח"כ שרן השכל (הליכוד) אמרה כי "מובן מאליו שיצאו קולות רבים לרחובות ממקום שכואב להם, כי עבר חוק שמפלה. זה חוק שמשפיע אם הם יוכלו ללדת ילדים או לא. לגיטימי ומוצדק לצאת החוצה ולצעוק את הצעקה הזאת". עם זאת, היא הוסיפה כי "לצערי, הייתה תפנית שלקחה את המחאה הזאת לכיוון יותר פוליטי, ולכן לא הצטרפו אליה בני ובנות קהילת הלהט"ב מהצד הימני של המפה הפוליטית".

"לפני המחאה ראש הממשלה אמר בצורה ברורה – אחרי הפגרה נתקן את החוק הזה, כי הוא חוק מפלה. אנחנו עובדים על החוק הזה עכשיו", עוד טענה השכל. "אני חושבת שזה לא רק אני שמתחייבת שהחוק הזה יעבור. אחרי הפגרה החקיקה תעלה לוועדת השרים לענייני חקיקה, עם התנגדותו של ליצמן ועם תמיכתו של ראש הממשלה, שאמר שהחוק יעבור. נעביר את זה".