יחימוביץ': "נתניהו הולך ונחלש - הוא איבד כל גרם של אמינות"

הח"כית טענה כי המחנה הציוני יתחזק בבחירות הבאות. על המגעים עם חמאס: "כניעה". על פרשת ברושי: "מי שאומר שאני יורה בנגמ"ש - לא רוצה להיות בנגמ"ש שבו מטרידים נשים"

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) טענה היום (שבת) בריאיון ב"המטה המרכזי" כי ראש הממשלה בנימין נתניהו "הולך ונחלש". לדבריה, "הוא איבד כל גרם של אמינות, מדובר בראש ממשלה מושחת, מסית, שמוציא יותר ויותר ציבורים מכלל הלגיטימציה".

"אני מתכוונת לעשות כל שביכולתי כדי שהמחנה הציוני יתחזק ויתעצם ככל שאפשר", הוסיפה יחימוביץ', בצל הדיווחים על הקדמת הבחירות. היא התייחסה לאפשרות שהרמטכ"ל לשעבר בני גנץ יצטרף למפלגה, וטענה: "אני חושבת שמקומו הטבעי של בני גנץ במפלגת העבודה. הגעתו למפלגה תהיה סוגה בשושנים. הוא יקבל מקום שני משוריין, כל תפקיד שהוא ירצה".

 
 
 

בהתייחסות למתיחות בדרום, הבהירה יחימוביץ' כי "עדיף הסדר עכשיו, ודאי הסדר אורך טווח, על פני האופציה האחרת שעמדה על הפרק - עוד מלחמה. המהלך הזה עדיף גם על החודשים האחרונים של הפקרה מוחלטת של תושבי עוטף עזה".

 הערכת מצב בהשתתפות נתניהו וליברמן בקריה בנושא עזה
 

הערכת מצב בהשתתפות נתניהו וליברמן בקריה בנושא עזה( אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

 

יתרה מכך, היא ציינה כי "ממשלת ישראל מדברת עם חמאס, ממש כך". עם זאת, לטענתה, "אני חושבת שזו שגיאה להשאיר בצד את הרשות הפלסטינית שיש לנו עמה יחסים ביטחוניים הדוקים ביותר". יחימוביץ' ציינה כי "המחאה על אפס מדיניות היא מחאה מוצדקת", והוסיפה: "אני רוצה לדמיין מה היה קורה כאן אילו ראש ממשלה מהמרכז או מהשמאל היה מעז לדבר עם חמאס".

"נכנענו כאן - במקום לנצל את שנות הרגיעה להסכם כולל, יש כאן כיבוי שריפות", עוד טענה. "באיזשהו מקום זה יוצר תחושה שיש מילים על מיטוט שלטון החמאס - ויש מעשים". לדבריה, "בעשר השנים האחרונות אין שום ניסיון להגיע להסדר בזמן רגיעה".

 ח"כ  <u><a  data-cke-saved-href=http://https://www.10.tv/eitan_broshi href=http://https://www.10.tv/eitan_broshi target='_blank'> <u><a  data-cke-saved-href=http://https://www.10.tv/eitan_broshi href=http://https://www.10.tv/eitan_broshi target='_blank'> <u><a href=http://https://www.10.tv/eitan_broshi target='_blank'>איתן ברושי</a></u></a></u></a></u>
 

ח"כ איתן ברושי (חדשות עשר)

 


יחימוביץ' התייחסה גם לפרשת הטענות להטרדה מינית מצד חבר סיעתה, איתן ברושי: "אני לא מבינה למה הוא לא מתראיין. הוא שולח עורך שמכפיש את שמן של המתלוננות, ובצורה צינית ומחושבת מנסה להפחיד אותן שלא ידברו. אותי הוא לא מפחיד".

היא הבהירה כי "לברושי אין מקום במפלגת העבודה. זה נושא שבעיניי הוא בקדמת סדר היום". היא הוסיפה כי על חלק מהמקרים המדוברים לא חלה התיישנות, ואמרה כי "המדד שלי הוא לא מדד המשטרה, אלא מדד ציבורי, ערכי". היא התייחסה לטענות נגדה כי היא מפנה ביקורת קשה כלפי חבר סיעתה, וציינה: "אני לא רוצה להיות בנגמ"ש שבו מטרידים מינית נשים".

מטעמו של עו"ד אילן בומבך, בא כוחו של ח"כ ברושי, נמסר בתגובה כי "ח"כ יחימוביץ' מריחה דם, העיקר שהיא תגרוף עוד כמה קולות ולייקים בפייסבוק. ח"כ יחימוביץ' ממשיכה להסית ולהכפיש ולערוך בית דין שדה כנגד ח"כ ברושי. מצערת העובדה שהיא חוששת להסיר את חסינותה להתמודד עם האשמותיה המופרכות בבית המשפט. זו התנהלות פחדנית וחמורה".