השר קרא: "לא נשים כספים על האירוויזיון - יש לתאגיד מספיק"

בהתייחסות לסערת כספי הפיקדון, טען שר התקשורת: "אם התאגיד היה ממשיך באותו קו - בהחלט היה זה סוג של סחיטה". על מיקום האירוע: "מי אמר שזה לא צריך להיות בירושלים?"

שר התקשורת איוב קרא התייחס היום (שבת) בריאיון ל"המטה המרכזי" לסערת האירוויזיון ובקשת התאגיד למימון הפיקדון שדרש איגוד השידור האירופי. "אם היו ממשיכים באותו קו, בהחלט היה סוג של סחיטה, מכיוון שבתאגיד יש הרבה מאוד כסף", טען קרא.

לדבריו, "הצענו להם לקחת ערבות מטעם המדינה. פתאום הם רצו לא לקחת ערבות. הערבות היא בסך הכול נייר שלא עולה כסף, והם רצו עוד כסף. זאת הייתה חציית קו אדום". הוא הבהיר כי "בתקציב השוטף של התאגיד יש מספיק כספים. אנחנו מדברים על משהו בין 70 ל-100 מיליון שיבואו גם ככה מפרסומות, ממשרדי ממשלה שרוצים להיות חלק מהפקת האירוויזיון".

 
 
 
 נטע ברזילי זוכת אירוויזיון 2018
 

נטע ברזילי זוכת אירוויזיון 2018(רויטרס)

 

השר הבהיר כי הממשלה "לא מתכוונת לשים כספים לעניין של האירוויזיון. נתנו להם 750 מיליון שקלים - יש מספיק כספים בתקציב התאגיד". הוא הוסיף: "נהיה מוכנים להעביר סעיפים בתקציב כדי לקיים את האירוויזיון, אבל משרד האוצר ומשרד התקשורת לא ישתתפו".


"הייתה הסכמה עם התאגיד, שהם יסתדרו לבד", טען קרא. "הדבר המרכזי הוא שיש עון עתק בתוך התאגיד, שאין עליו פיקוח כמו שצריך. האירוויזיון הוא קודש קודשים מבחינתנו, אנחנו רוצים אותו".

קרא התייחס גם לסוגיית מיקום האירוע: "כרגע נשארו שלוש ערים בפוטנציה. אני מצדד בירושלים. מישהו אמר שזה לא צריך להיות בירושלים? צריך הסבר מאוד מיוחד כדי לפגוע בירושלים". לדבריו, "בסופו של דבר, התאגיד ימליץ על העיר. זה אירוע סימבולי שיצפו בו ברחבי העולם".