נתניהו מברך על החלטת טראמפ להטיל סנקציות על איראן, לע"מ

נתניהו אחרי החקירה: בטוח שתיק 4000 קרס סופית

חקירת רה"מ נמשכה כארבע שעות והתמקדה בעיקר בתיק בזק. "הסיקור של נתניהו ב'וואלה' לא השתנה כשהיה שר תקשורת". שאול אלוביץ' נחקר אתמול גם כן, השר ארדן מסר עדות פתוחה

  • פורסם ב:
  • 17/08/2018 15:49
  • |
  • עודכן ב:
  • 17/08/2018 17:18
  • |
  • כתבים:
  • החדשות 13

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיב אתמול (שישי) לחקירתו בתיק 4000. "אחרי החקירה היום, רה״מ נתניהו בטוח שתיק 4000 קרס סופית", נמסר מטעמו.

"הנתונים מוכיחים באופן חד משמעי שהסיקור על נתניהו ב'וואלה' בתקופת אלוביץ׳ נותר שלילי כפי שהיה כש'וואלה' היה בבעלותו של עמוס שוקן, ולא השתנה כהוא זה כשנתניהו נהיה שר תקשורת. לעומת זאת, דווקא שרי תקשורת אחרים, לאחר כניסתם לתפקיד, הם שזכו לזינוק אדיר בסיקור חיובי - לא רק ב'וואלה', אלא גם בכלי תקשורת מרכזיים בישראל. איש אינו טוען, ובצדק, שיש בכך איזשהוא פסול. אבל דווקא אצל נתניהו שיפור כזה לא היה, ולכן גם מן הטעם הזה תיק 4000 מתפורר". בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', נחקר אתמול גם כן. זו תהיה חקירתו האחרונה ככל הנראה. בתוך כך נודע כי השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, העיד עדות פתוחה בתיק 4000 בנוגע לתקופת כהונתו במשרד התקשורת.

 חוקרי להב 433 הגיעו למעונו הרשמי של רה"מ
 

חוקרי להב 433 מגיעים למעונו הרשמי של רה"מ. ארכיון (חדשות עשר )

 

אתמול בבוקר הגיעו חוקרי יחידת "להב 433", יחד עם חוקרי היחידה לניירות ערך, למעון רה"מ שבירושלים, על מנת לחקור את ראש הממשלה נתניהו בפעם ה-11 בפרשות שבהן הוא היה לכאורה מעורב. עיקר החקירה התמקדה בתיק 4000 (תיק בזק-וואלה), וייכן שגם גלשה לתיק 2000 (השיחות בין נתניהו למו"ל "ידיעות אחרונות").

בסך הכול נמשכה החקירה במשך ארבע שעות. במערכת אכיפת החוק סבורים כי תיק 4000 הוא החזק ביותר מבחינת ראיות וגם הפרקליטות חושבת שישנן ראיות למעשי שוחד מצד ראש הממשלה. לאחר החקירה, בכוונת המשטרה להתחיל בסיכומי תיק 4000. בהמשך, ראש הממשלה צפוי להיחקר פעם נוספת בתיק 2000.

לפני למעלה מחודש נחקר נתניהו במעון רה"מ במשך כארבע שעות. נתניהו נחקר בתיק 4000 וככל הנראה גם בתיק 2000. במקביל אליו, נחקרו כבעבר, חשודים נוספים בפרשה כמו איש העסקים שאול אלוביץ'. מקורבי רה"מ, יצחק מולכו ודוד שמרון העידו עדות פתוחה בתיק 4000. חוקרי הרשות לניירות ערך היו יחד עם חוקרי המשטרה בחקירת נתניהו ובחקירת אלוביץ'. במהלך החקירה עומת רה"מ עם עדויות חדשות של עד המדינה בתיק 4000, ניר חפץ.

לאחר החקירה, נמסר מטעם נתניהו: "בפני ראש הממשלה לא הוצג היום שום דבר חדש. ראש הממשלה נתניהו מעולם לא עשה עסקה עם אלוביץ' תמורת סיקור אוהד. להיפך, לאורך שנים ראש הממשלה נתניהו סוקר בעקביות באופן עויין באתר "וואלה". סיקור שלילי זה הגיע לשיאו בשיטפון של כתבות ארסיות דווקא ערב הבחירות ב-2015, בניסיון לשכנע את הציבור להצביע נגדו. זה בדיוק פרק הזמן שבו מעלילים עליו שעשה כביכול את עסקת בזק-יס. גם הטענה על יחס מיוחד לאלוביץ' בעסקת בזק-יס היא מופרכת. ראש הממשלה חתם על עסקת המיזוג לאחר שורת החלטות של ועדות מקצועיות, לרבות הרשות להגבלים עסקיים ומועצת הכבלים והלוויין, ולאחר הנחייה מפורשת של היועצת המשפטית של משרד התקשורת. אין מקרה אחד שהוצג בפני ראש הממשלה, שבו כשר תקשורת הוא לא חתם על ההמלצות של גורמי המקצוע - וכך נהג גם במקרה זה. הוא לא עשה שום שירות מיוחד לאלוביץ'. תיק 4000 לא היה ולא נברא".