חקירת מב"ס הקריה: "אין ספק שמישהו הלשין למצ"ח"

עורך דינו של אל"מ יגאל בן עמי, שנחקר בחשד לעבירות טוהר מידות, אמר ב"בוקר אור": "אגורה לא הלכה לכיסו - נראה שהחקירה מתבססת על מידע מודיעיני פנימי"

לאחר שאתמול (חמישי) הותר לפרסום כי מפקד בסיס הקריה, אלוף משנה יגאל בן עמי, נחקר במצ"ח בחשד להתנהלות בלתי תקינה במספר מישורים ועבירות על טוהר המידות, אמר עורך דינו מטעם הסנגוריה הצבאית, אל"ם (מיל') אבי עמירם, בתוכנית "בוקר אור" כי "אין ספק שמישהו בקריה הלשין למצ"ח, המקרים האלו מתבססים בדרך כלל על העברת מידע מודיעיני פנימי".

עמירם רמז לרדיפה בלתי עניינית אחר בן עמי, ואמר: "רב אלוף משה (בוגי) יעלון כבר אמר שהוא 'מסתובב בקריה עם נעליים גבוהות כי יש שם הרבה נחשים'", עוד הוסיף עורך הדין כי "אגורה אחת לא הלכה לכיסו של בן עמי, יש לו הסברים נפלאים לכל הנושא המשמעתי, אלוף בצה"ל אישר לו להוציא את הרכב המדובר - מאמין שאלופים ותתי אלופים בקריה העידו במצ"ח על האישורים שנתנו לו". 

 אל"מ יגאל בן עמי
 

אל"מ יגאל בן עמי ( דובר צה"ל)

 
 

כזכור, בן עמי הוצא לחופשה וביקש לפרוש מצה"ל, בשל היותו חשוד בחריגה מסמכות, התהגות שאינה הולמת, בשימוש בכלי רכב צבאיים שלא כדין, בהם רכבי אלופים שהוא מחזיק אצלו במסגרת התפקיד, שימוש בחיילים למשימות אישיות, וקשרים חשודים עם בעלי ממון, אנשי עסקים וקבלנים. כמו כן, לפי החשד ישנם אי סדרים כלכליים ביחידה, ובן עמי קשר עצמו לחלק מהחשדות בחקירתו. המשטרה ורשויות המס מעורבות בחקירת החשדות הנוגעים לתחום הכלכלי. 

אמש נודע כי אלוף מכהן בצה"ל העיד במצח עדות פתוחה לאחר שבן עמי טען בחקירתו שאישר לו לקחת ג׳יפ מהקריה. בד בבד, אלופים מכהנים בצה"ל סימסו לבן עמי הודעות תמיכה ואיחולי זיכוי. מצה"ל נמסר: "עם השלמת החקירה ייבחנו ממצאיה על-ידי הפרקליטות הצבאית. הקצין יצא לחופשה וביקש להקדים את פרישתו מצה"ל לזמן הקרוב. בקשתו התקבלה".