ההורים שהתלוננו על המאמן: "החשד התעורר כשסירב לערב אותנו"

ד' התלונן במשטרה לאחר שבתו קיבלה פנייה מ"סוכנת דוגמניות", שניסתה לשכנעה להצטלם ללא ידיעת הוריה • חשיפה: כך פעלה לכאורה שיטת הפיתוי של ריינהורן

המאמן הפדופיל: ד', אביה של ש' בת ה-11 ממרכז הארץ, התלונן במשטרה לפני כשבעה חודשים אודות פנייה שקיבלה בתו מ"סוכנת דוגמניות", שניסתה לשכנע אותה להצטלם באינסטגרם. בכך, הביא לחשיפת מעשי הפדופיליה הקשים, שבוצעו לכאורה על ידי בני ריינהורן. בריאיון לחדשות עשר הוא סיפר על הפנייה שהעלתה את החשד כי מדובר בפדופיל.

"בהכנות לערב שישי, אז בתנו האמצעית שבעוד מספר חודשים חוגגת בת מצווה, פתאום היא פונה אלינו ואומרת 'היי, פנתה אליי איזושהי סוכנת דוגמניות שרוצה לצלם אותי דרך האינסטגרם'", סיפר ד', "השאלה הראשונה שנכנסו ושאלנו 'אני רוצה לערב את ההורים', ובאותה נקודה שקיבלנו תשובה שלילית, ניסיון לשכנע ולשדל לבצע איזשהו בוק ללא מעורבות הורים - אנחנו כהורים הבנו שמשהו פה לא תקין".

 
 
 
 בני ריינהורן וקבוצתו
 

בני ריינהורן וקבוצתו (חדשות עשר)

 

ד' הבין שמדובר במתחזה והחל לתעד את השיחות עימו, לאחר מכן הגיש תלונה למשטרה וחשף בפני החוקרים את ההתכתבויות עם בתו. תלונות נוספות שהתקבלו במשטרה החלו להבהיר את הפאזל, וביממה האחרונה התווספו עשרות תלונות נוספות של הורים.

"הכרתי אותו בערך בגיל 14, כשהייתי בפורום דוגמנות. הוא היה המנהל של הפורום והשתתפתי שם בתחרות של בגדי ים", סיפרה א', שהכירה את ריינהורן בפורום דוגמנות, "הוא אף פעם לא ביקש ממני לשלוח תמונות, בתחום הזה יש הרבה חולי מין, אבל אף פעם לא חשבתי שזה הוא. הייתי ממש בשוק. הבן אדם האחרון שהייתי מצפה ממנו".

סווטלנה טודר, ממישיגן, שהכירה את ריינהורן בפורום הדוגמנות, הופתעה גם היא מהפרסום ואמרה כי "קודם כל אני מאמינה למתלוננות. חשבתי שיש לי כל כך הרבה מודעות ואני יכולה לזהות פדופילים. צורת החשיבה הזו התפוצצה לי בפרצוף אתמול".

 ההתכתבויות של בנו ריינהורן
 

ההתכתבויות של בנו ריינהורן (חדשות עשר)

 

בתוך כך, חותנו של ריינהורן הגן על החשוד בפדופיליה ואמר בתוכניתה של אילנה דיין בגלי צה"ל כי "אני אומר שזה לא הוא. המשטרה מנפחת את כל העובדות. כולנו לא מאמינים וגם כל החברים שלו וכל מי שהוא עבד איתם. אם הייתי יכול לדבר איתו הייתי מחזק אותו ואומר לו שאני מאמין בו וזה לא הוא".

כך עבדה שיטת הפיתוי

בד בבד, נחפשה בחדשות עשר שיטת הפיתוי של ריינהורן, שבעזרתה הצליח לכאורה לשכנע נערות לשלוח לו תכנים אינטימיים. לחדשות עשר נודע כי ריינהורן החזיק ברשותו סרטונים מיניים של ישראלית שפעילה ברשתות החברתיות.

ריינהורן שלח לכאורה את הסרטונים לנערות ושכנע אותן כי במידה שישלחו לו סרטונים בעלי תכנים דומים, הן יתקדמו בעולם הדוגמנות. בחקירתו, הטיחו בו החוקרים ראייה זו.

כזכור, מוקדם יותר היום נחשפו פרטים חדשים בנוגע לפרשת הפדופיליה החמורה ברשת. המשטרה השיגה את הטלפון הנייד של בנו ריינהורן, החשוד בתקיפה מינית של מעל 140 קטינות באמצעות הרשת. השוטרים סרקו את הקוד הווטסאפ של הטלפון על מחשב נייד, וכך למעשה הצליחו לנטר בזמן אמת את ההתכתבויות שלו בוואטסאפ.

ריינהורן, מאמן כדוריד ואב לשני ילדים מהרצליה, נעצר בחשד שפעל במשך שנים ברשתות החברתיות ופגע ביותר מ-140 קטינות בנות 15-6.