"תשחרר לי את הלסת": מג"ד בגבעתי ריתק חייל בכוח - וננזף • צפו

הקצין הבכיר ניסה למנוע מטבח בגדוד - שלא רצה להישאר במוצב בסופ"ש - לנסוע לביתו.טרם האירוע, המג"ד הספיק לקבל ייעוץ משפטי, שאישר לו להחזיק בחייל בכוח • תיעוד

סגן אלוף ע', מפקד גדוד בחטיבת גבעתי, ננזף היום (חמישי), לאחר שתועד מפעיל כוח רב על טבח בגדוד, במטרה למנוע ממנו לנסוע לביתו ללא אישור. הסרטון, שצולם על ידי חבריו של החייל, הועבר למצ"ח, אך הוחלט שלא לפתוח נגד המג"ד בחקירה פלילית.

הסיפור החל כאשר נודע למספר חיילים בגדוד שהם לא ייצאו לביתם בסוף השבוע ויישארו במוצב בשומרון. אחד הטבחים סירב להישאר, והחליט לנסוע לביתו על דעת עצמו. המג"ד, ששמע על כך, הגיע למקום. לאחר שהתייעץ עם המשטרה הצבאית ונעזר בגורמים משפטיים, שאישרו לו להחזיק את הטבח, החליט למנוע מהחייל בכוח לעלות על אוטובוס - וריתק אותו לרצפה. זאת, לאחר שהפציר בו שלא לעלות אך הטבח לא סרב לציית לפקודתו.

 מפקד גדוד בגבעתי מרתק חייל לרצפה
 

מפקד גדוד בגבעתי מרתק חייל לרצפה (חדשות עשר)

 

"כואב לי, אני אומר, כואב לי, תשחרר לי את הלסת מיד", נשמע החייל אומר למג"ד בעודו מרותק לרצפה, "אני לא עולה לאוטו, תשחרר לי את הראש". המג"ד, כאמור, הפציר בחייל לעלות לכלי רכב של הגדוד ולחזור למוצב. גם חברי החייל ביקשו ממפקד הגדוד להרפות את אחיזתו: "למה אתה מצמיד לו את הראש לרצפה", נשמעו אומרים בסרטון.

בצה"ל טענו כי הקצין הבכיר הפעיל שיקול דעת מסוים באירוע. במשטרה הצבאית החליטו כאמור, שלא לפתוח בחקירה. עם זאת, מח"ט גבעתי, דדו בר כליפא, נזף במג"ד בדין משמעתי שקיים לו.