עולם הריצה נפרד מהאצנית נועה חייט: "סמלה את היופי בספורט"

אלופת אירופה לונה צ'מטאי, כתבה בפייסבוק על חברתה שנהרגה בתאונת דרכים: "המומה מהחדשות הטראגיות, נהנתי לרוץ עמה". איגוד האתלטיקה: "אלופה אמיתית"

נועה חייט, האצנית שנהרגה אמש בתאונת דרכים, תובא היום (חמישי) למנוחות בשעה 18:30 בבית העלמין כפר סמיר שבחיפה. חבריה ועמיתיה ספדו לה.

"אני המומה מהחדשות הטראגיות לפיהן חברתי הטובה, ספורטאית עמה נהנתי להתאמן ולרוץ, בתאונה נוראית. תנחומיי למשפחתה", כתבה לונה צ'מטאי, שזכתה לאחרונה באליפות אירופה. 

בווידאו: מאמנה של נועה, אילן גולדמן

מאמנה, אילן גולדמן, אמר לחדשות עשר: "לראות ילדה בת 20 שנקטפה ככה, עוד לפני שהספיקה לממש את חלומותיה, והיו לה חלומות גדולים, זה כאב לב. היא השאירה אחריה עדה שלמה של מעריצים, ספורטאים צעירים שהעריצו אותה וראו בה מודל לחיקוי. היא הייתה כל כך סקרנית לראות את העתיד וציפתה לבאות. זכיתי לאמן דמות שרמת ההקרבה והמסירות שלה זה משהו שטרם נתקלתי בו".

"איגוד האתלטיקה על אנשי ההנהלה, מזכירות האיגוד, מאמנים, שופטים, אתלטים ושאר פעילים שראו, ידעו והעריכו אבלים הערב ומרכינים ראש לזכרה של נועה חייט ז"ל", נמסר מאיגוד האתלטיקה. "אלופה אמיתית, אבל בעיקר אשה ענווה ואוהבת בריות שהלכה לעולמה והיא בת 20 בלבד לאחר שרכב פגע בה בעת שרכבה על אופניה בדרך פרויד פינת ראול ולנברג בעיר חיפה, בה נועה התגוררה. יהי זכרה מבורך לעד!".

זירת התאונה בה נהרגה נועה חייט
 

זירת התאונה בה נהרגה נועה חייט(איחוד הצלה )

 
 זירת התאונה בה נהרגה נועה חייט
 

זירת התאונה בה נהרגה נועה חייט (איחוד הצלה)

 


"נועה עסקה באתלטיקה, שחייה, רכיבת אופניים ומה שמחבר את הכל יחד – טריאתלון. כבר כשהייתה בת 17 זכתה נועה במדליית ארד באליפות ישראל לבוגרות ב-10,000 מטר", מסרו עמיתיה מהאיגוד. "נועה הייתה אתלטית פעילה מצטיינת שזכתה בתואר אלופת ישראל לנערות בריצת כביש ל-3 ק"מ בשנת 2016. היא הייתה סגנית אלופת ישראל 2014 לקדטיות במרוצי כביש. ב-2013, כשהייתה בת 16 בלבד, זכתה במדליית הארד המכביית הנוער בריצת 3000 מטר. בשנים האחרונות היא עמדה על דוכן מקבלות המדליה כמעט בכל תחרות לריצת ארוכה. כך היה ב-2015 וב-2016 כשזכתה במדליית הארד באליפות ישראל בריצת 10,000 מטר, ובשנתיים האחרונות עשתה זאת בריצת 5000 מ'".

  נועה חייט, האתלטית שנהרגה בתאונת דרכים בחיפה
 

נועה חייט, האתלטית שנהרגה בתאונת דרכים בחיפה(lilianephoto)

 

"נועה תיזכר באתלטיקה כמי שתמיד שאפה גבוה ואף פעם לא נבהלה ממעמד או מרצות בכירות ממנה. היא נתנה תמיד את כולה בריצות והדבר בא לידי ביטוי בתוצאות ובהישגים. הדבר בא לידי ביטוי, בין היתר, בשיאים אישיים של 17:40.90 ד' בריצת 5000 מ' ו-36:49.60 ד' ב-10,000 מטר – שדירגו אותה במקומות 19 ו-17 ברשימות כל הזמנים בהתאמה. המילים ז"ל מוקלדות, אולם הלב מסרב להאמין שנועה כבר לא אתנו", נכתב לסיכום.

נבחרת ישראל בטריאתלון מרכינה את ראשה על לכתה בטרם עת של נועה חייט ז"ל, חברת הנבחרת בעברה. נעה, 20, נקטפה אמש בתאונת דרכים מצערת בעיר הולדתה, חיפה, שעה שרכב חולף פגע בה בעת שרכבה על אופנייה", מסרו חבריה בנבחרת ישראל בטריאתלון. "נעה סמלה את כל היופי בספורט - צניעות לצד הצטיינות, דרך ארץ לצד חברות. נזכור את דרכה ואישיותה לעד".