ההתכתבויות של בנו ריינהורן, חדשות עשר

התחבולה שאפשרה לנטר את התכתבות הפדופיל עם הקטינות – בזמן אמת

המשטרה השיגה את הטלפון הנייד של בנו ריינהון, החשוד בתקיפה מינית של מעל 140 קטינות ברשת. השוטרים סרקו את קוד הווטסאפ שלו על מחשב נייד - ועקבו אחר התכתובות

פרטים חדשים נחשפים היום (חמישי) בנוגע לפרשת הפדופיליה החמורה ברשת. המשטרה השיגה את הטלפון הנייד של בנו ריינהורן, החשוד בתקיפה מינית של מעל 140 קטינות באמצעות הרשת. השוטרים סרקו את הקוד הווטסאפ של הטלפון על מחשב נייד, וכך למעשה הצליחו לנטר בזמן אמת את ההתכתבויות שלו בוואטסאפ.

ריינהורן, מאמן כדוריד ואב לשני ילדים מהרצליה, נעצר בחשד שפעל במשך שנים ברשתות החברתיות ופגע ביותר מ-140 קטינות בנות 15-6.

 בני ריינהורן וקבוצתו
 

בנו ריינהורן וקבוצתו(חדשות עשר )

 
 
 
 

על פי החשדות, ריינהורן בן ה-35, מאמן קבוצת הבוגרות בהרצליה ולשעבר מאמן נבחרת הנערות בכדוריד, פעל תחת זהויות שונות, בעיקר כסוכן דוגמניות, וכך פיתה את הילדות לשוחח עמו ברשת. לאחר שביסס את הקשר עם הקורבנות, תוך ניצול תמימותן, נהג לשדל אותן לשלוח לו תכנים בעלי אופי מיני, עד כדי ביצוע מעשים מגונים ומעשי אונס. באחת השיחות שתועדו, הקורבן שאלה את ריינהורן "למה חייב לצלם לך? אני לא הולכת לדגמן בעירום", והוא ענה לה בתגובה: "אמרתי לך את כל הסיבות, וגם שלחתי לך את שלי, אבל אם את לא באמת מרגישה איתי בנוח אז לא משנה".

נצ"מ אתי בצר, מפקדת יחידה 105 לניטור עבירות מין נגד קטינים ברשת, שחשפה את פרשת בנו ריינהורן, אמרה מוקדם יותר ב"בוקר אור" שהחשוד פעל רק ברשת, והביא בנות לפתוח עבורו קבוצות באינסטגרם כדי לגייס בנות אחרות. "זה התחיל מאבא שפנה לקצין ביחידה, והוא סיפר שהבין מבתו כי היא משוחחת באינסטגרם עם מישהו שמציע לה לדגמן, והוא חשד בקשר הזה", סיפרה בצר. "הוא הבין כי היה בשיח משהו לא תמים, לאור העובדה שהיו אודישנים ברשת, בלי מעורבות ההורים".

 ההתכתבויות של בנו ריינהורן
 

ההתכתבויות של בנו ריינהורן(חדשות עשר)

 

"בנות כל כך רוצות להיות מפורסמות והלכו שולל", הסבירה. "הן חשבו שהוא סוכנת דוגמניות, ושלח להן דוגמאות לתמונות וסרטים של דוגמניות שהצטלמו עבורו. הוא הפעיל חלק מהבנות לפתוח עבורו קבוצות אינסטגרם אחרות כדי להביא בנות אחרות".

 ההתכתבויות של בנו ריינהורן
 

ההתכתבויות של בנו ריינהורן( חדשות עשר)

 

ריינהורן, שנעצר בשבוע שעבר, שידל לפי החשד את הקטינות לשמור על הדברים בסוד ולא לשתף את הוריהם. בשיחה נוספת שתועדה, ריינהורן התחזה ככל הנראה לסוכנת, וכשהילדה אמרה כי "אני צריכה לשאול את ההורים שלי אם הם מרשים לי", ריינהורן ענה כאישה: "אני קודם עושה אודישן, ואם תתאימי נערב את ההורים". במספר מקרים בהם ניסו בני משפחה ליצור קשר עם ריינהורן ולהתעמת איתו, הוא ניתק את הקשר וחסם כל אפשרות ליצור איתו קשר.

ההתכתבויות של בנו ריינהורן
 

ההתכתבויות של בנו ריינהורן(חדשות עשר )

 

מדובר בתיק הדגל של יחידת "מאור" מוקד 105 - יחידת הסייבר החדשה של להב 433, שתפקידה העיקרי הוא לטפל בעבירות רשת נגד קטינים. החקירה הסמויה התנהלה חודשים ארוכים בליווי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה ובתיאום עם גורמי הרווחה, והמשטרה ממשיכה לנסות ולאתר קטינות שנפגעו. מאז פרסום הידיעה התקבלו עשרות פניות במוקד 105 של הורים מהרצליה שלילדיהם היה קשר עם ריינהורן.

במהלך החקירה, המשטרה הצליחה לנטר שיחות שניהל ריינהורן בווטסאפ עם קטינה בזמן אמת. במהלך השיחה, החוקרים אף העירו את ההורים באמצע הלילה ועידכנו אותם על השיחה שמנהלת בתם, וכך עצרו הפגיעה בקטינות ואספו ראיות. 

מעיריית הרצליה, שמעסיקה את ריינהורן, נמסר: "הנושא נמצא בחקירת משטרה ועל כן בשלב זה אנו מנועים מלהגיב". מאיגוד הכדוריד נמסר: "האיגוד מביע תדהמה מהחשדות שנחשפו - מדובר במאמן שעבד בעבר גם בסגל הנבחרת הצעירה וככל שידוע לנו מעולם לא התקבלה תלונה לגביו, גם לא לרכזות אתנה שליוו את הפרוייקט. אנו קשובים ורגישים וסומכים על המשך הטיפול של רשויות החוק".