גברי לוי, לשעבר יו"ר ההתאחדות לכדורגל, הלך לעולמו

לוי היה רקדן ומורה למחול, הדריך להקות ריקוד, היה הכוריאוגרף של אירוויזיון 1979 וכיהן כיו"ר ההתאחדות בשנים 2003-1996. "האמין שהכדורגל הוא אמצעי לקירוב לבבות"

גברי לוי, לשעבר יו"ר ההתאחדות לכדורגל וקבוצת הפועל פתח תקווה מת הלילה (חמישי) בגיל 80.

מההתאחדות לכדורגל נמסר כי "ההתאחדות והכדורגל הישראלי מרכינים ראש עם היוודע דבר פטירתו של גברי לוי, שכיהן כיו"ר ההתאחדות בין השנים 1996-2003. גברי לוי, בזכות יכולותיו המוכחות ואופיו המיוחד, פעל ככל יכולתו לטובת קידום הכדורגל הישראלי בכל דרך, בכל מקום ובכל עת. לוי ז"ל האמין כי הכדורגל הוא אמצעי חברתי ראשון במעלה לקירוב לבבות, לעשייה לטובת הכלל ולתפארת המדינה".

טקס חנוכת בית ההתאחדות לכדורגל באצטדיון רמת גן, 1993
 

טקס חנוכת בית ההתאחדות לכדורגל באצטדיון רמת גן, 1993(ארכיון ההתאחדות לכדורגל)

 

"הססגוניות של לוי, החום שהקרין והמקצוענות בה פעל ואליה חתר, היו מסממני ההיכר שלו לאורך שנים רבות של פעילות בענף הכדורגל ובהתאחדות", נמסר מטעם ההתאחדות. מ"מ יו"ר ההתאחדות, תמיר גילת, אמר: "הפרידה מלוי קשה והדיבור עליו בלשון עבר כמעט בלתי נתפס. גברי, בזכות הרבה קסם ובעיקר הודות ליכולות ניהול מרשימות ודומיננטיות ייחודית, נתן לכולנו את התחושה שהוא לעולם יהיה חלק מהכדורגל שלנו. החובה שלנו היא להבטיח כי גם אחרי מותו, כך יהיה. גברי ליווה, גידל וטיפח אלפי שחקנים ושחקניות ועשה זאת מתוך אהבה עצומה למשחק הכדורגל. עולם הכדורגל הישראלי, ואנשי ההתאחדות בפרט, כואבים היום את פטירתו ואני משוכנע כי יימצאו הדרכים הנכונות והראויות להנציח את פועלו ותרומתו. יהי זכרו ברוך".

שרת התרבות והספורט מירי רגב ספדה ללוי ואמרה: "הצטערתי לשמוע על פטירתו של גברי לוי, רקדן, כוריאוגרף ויו"ר התאחדות הכדורגל בעבר. גברי לוי ז"ל היה אחד המנהיגים הבולטים בתחומי המחול והכדורגל בישראל. הוא הקים והדריך להקות מחול לצד אהבתו הנוספת לכדורגל הישראלי. לאחר פרישתו מתפקידו כיו"ר ההתאחדות לכדורגל, שב לשמש כיו"ר מועדון הכדורגל הפועל בפתח תקווה ועשה זאת, כתמיד, במסירות ובמקצועיות, האופייניות לו. גברי ז"ל היה ברוך כשרונות ותרם רבות לעולמות התרבות והספורט בישראל. גם לאחר לכתו, פועלו רב השנים של גברי ז"ל ימשיך להדהד ולהשפיע בפנתאון הענקים שלנו. יהי זכרו ברוך"

לוי, בעלה של לא לבגורן ואביו של מאמן הכדורגל גיא לוי, נולד בפתח תקווה בשנת 1937. מגיל צעיר התעניין במחול, הקים את להקת המחול "כרמון" וניהל מאוחר יותר את להקת המחול של צה"ל. לוי הדריך להקות ריקוד רבות, הפיק וביים את טקסי הפתיחה והנעילה של המכביה ה-13 וה-14 ושימש ככוריאוגרף בתיאטרון הבימה. ב-1979 היה הכוריאוגרף של מופע האירוויזיון שהתקיים בירושלים. על עבודותיו הוא זכה בפרס כינור דוד ופרס ורד הכסף.

ב-1989 כיהן כיו"ר קבוצת הכדורגל הפועל פתח תקווה, וב-1996 התמנה לתפקיד יו"ר ההתאחדות לכדורגל, וכיהן בתפקיד במשך שבע שנים. לאחר פרישתו שב לשמש כיו"ר הפועל פתח תקווה. בשנים 2006-2005 שימש שופט בתכנית הריאליטי "רוקדים עם כוכבים".