בנו ריינהורן, באדיבות ערוץ הספורט

"החשוד בפדופיליה שידל חלק מהקטינות לגייס עבורו בנות אחרות"

נצ"מ בצר הוסיפה ב"בוקר אור" כי "הבנות כ"כ רצו להתפרסם – והולכו שולל ע"י בנו ריינהורן" • מנכ"ל משרד החינוך אישר הפרסום בחדשות עשר: "המשטרה התירה עבודתו בביה"ס"

נצ"מ אתי בצר, מפקדת יחידה 105 לניטור עבירות מין נגד קטינים ברשת, שחשפה את פרשת בנו ריינהורן, אמרה היום (חמישי) ב"בוקר אור" שהחשוד פעל רק ברשת, והביא בנות לפתוח עבורו קבוצות באינסטגרם כדי לגייס בנות אחרות.

"זה התחיל מאבא שפנה לקצין ביחידה, והוא סיפר שהבין מבתו כי היא משוחחת באינסטגרם עם מישהו שמציע לה לדגמן, והוא חשד בקשר הזה", סיפרה בצר. "הוא הבין כי היה בשיח משהו לא תמים, לאור העובדה שהיו אודישנים ברשת, בלי מעורבות ההורים".

נצ"מ אתי בצר, מפקדת יחידה 105
 

נצ"מ אתי בצר, מפקדת יחידה 105(חדשות עשר )

 
 
 

"בנות כל כך רוצות להיות מפורסמות והלכו שולל", הסבירה. "הן חשבו שהוא סוכנת דוגמניות, ושלח להן דוגמאות לתמונות וסרטים של דוגמניות שהצטלמו עבורו. הוא הפעיל חלק מהבנות לפתוח עבורו קבוצות אינסטגרם אחרות כדי להביא בנות אחרות".

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבוהב, אמר כי "בדקנו אם לא עברו על הנוהל לפיו אדם שעבר עבירות מין לא ייכנס בשערי מוסדות משרד החינוך, ובתיק שלו אכן לא היו עבירות מין". אבוהב הסביר שקיבל אישור מהמשטרה שהוא יכול להתקבל לעבודה בבית הספר.

ניצן משכיל, יו"ר ועד ההורים בביה"ס נדיב בהרצליה. שילדיו למדו אצל ריינהורן, הסביר שמאמן הכדוריד עבד בבית הספר במסגרת תל"ן, חוגים שמממנים ההורים, ולא כעובד משרד החינוך.

"בעקבות המקרה יש היערכות בעיריית הרצליה ואגף החינוך הקים צוות לתמיכה בתלמידים ובהורים, בפריסה ארצית" אמר. אנחנו צריכים לשאות את עצמנו שאלה ערכית: איך נושא של דוגמנות הופך להיות חשוב עבור נערות צעירות?".

אתמול פורסם כי ריינהורן, החשוד בתקיפה מינית של מעל 140 קטינות באמצעות הרשת, נחקר במהלך שנת 2009 בחשד לעבירת פדופיליה, אלא שאז נסגר ונגנז התיק בעניינו, ובהתאם לחוק, נמחק הרישום הפלילי שיכול היה למנוע ממנו לעבוד כמורה. החשדות העדכניים נגד ריינהורן לא מתייחסים לתקופה בה היה נתון תחת חקירה משטרתית, אלא לפרק הזמן שלאחר הזיכוי, בו עסוק היה בהשגת אישור לעבוד עם בני נוער, ובמקביל על פי החשד הטריד מאות ברשת.

בעקבות פרסום תמונתו ושמו של בנו ריינהורן, הגיעו אמש למוקד המשטרה תלונות נוספות של הורים שטענו כי הטריד את ילדיהם. כאמור, על פי החשדות, ריינהורן בן ה-35, מאמן קבוצת הבוגרות בהרצליה ולשעבר מאמן נבחרת הנערות בכדוריד, פעל תחת זהויות שונות, בעיקר כסוכן דוגמניות, וכך פיתה את הילדות לשוחח עמו ברשת. לאחר שביסס את הקשר עם הקורבנות, תוך ניצול תמימותן, נהג לשדל אותן לשלוח לו תכנים בעלי אופי מיני, עד כדי ביצוע מעשים מגונים ומעשי אונס. באחת השיחות שתועדו, הקורבן שאלה את ריינהורן "למה חייב לצלם לך? אני לא הולכת לדגמן בעירום", והוא ענה לה בתגובה: "אמרתי לך את כל הסיבות, וגם שלחתי לך את שלי, אבל אם את לא באמת מרגישה איתי בנוח אז לא משנה".

אישור שניתן לבנו ריינהורן, החשוד בפדופיליה, ללמד בבתי ספר

אישור שניתן לבנו ריינהורן, החשוד בפדופיליה, ללמד בבתי ספר (חדשות עשר)

 

בתוך כך, הביעו גורמים בתחום הכדוריד שהכירו את ריינהורן במשך השנים בהן עסק בתחום, את תדהמתם מהחשדות נגדו. אדם פלטקוביץ', יו"ר עמותת "בני הרצליה" בכדוריד, בה הועסק ריינהורן כמאמן, אמר: "זה נפל עלינו כרעם ביום בהיר, מכה קשה לכל האגודה. אנחנו מאוד מאוכזבים, מאוד כואבים, ומאוד פגועים, זה ממש כמו סכין בגב, זה הלם טוטאלי". פלטקוביץ' הוסיף כי "אחרי שמיניתי אותו גם לבנות בשנה שעברה, עשיתי סבב, קיבלתי תגובות של כל הבנות אחרי שנה איתו - רק דברים טובים".

מאמן באיגוד הכדוריד שעבד יחד עם ריינהורן אמר: "אם שואלים אותי כמה אני מופתע מאחד עד מיליון – מיליארד. אני מכיר אותו אחת עשרה שנים, ויש פה אנשים שמכירים אותו עוד יותר ממני", עוד הוסיף המאמן על הלך הרוחות בקרב אנשי הכדוריד בארץ: "אנחנו בשוק טוטאלי, אי אפשר להבין אפילו באיזו רמה".

שחקנית שהתאמנה תחתיו הביעה אף היא את תדהמתה מהפרשה המסעירה: "אני יכולה רק להגיד שזה הכי מפתיע בעולם, ושאני יודעת שבנו לא כזה. הוא בן אדם מדהים, היום שמעתי על הדברים האלו כמו כולם, כי אני כבר לא בקשר איתו".

 ההתכתבויות של בנו ריינהורן
 

ההתכתבויות של בנו ריינהורן (חדשות עשר)

 

ריינהורן שידל לפי החשד את הקטינות לשמור על הדברים בסוד ולא לשתף את הוריהם. בשיחה נוספת שתועדה, ריינהורן התחזה ככל הנראה לסוכנת, וכשהילדה אמרה כי "אני צריכה לשאול את ההורים שלי אם הם מרשים לי", ריינהורן ענה כאישה: "אני קודם עושה אודישן, ואם תתאימי נערב את ההורים". במספר מקרים בהם ניסו בני משפחה ליצור קשר עם ריינהורן ולהתעמת איתו, הוא ניתק את הקשר וחסם כל אפשרות ליצור איתו קשר.

מדובר בתיק הדגל של יחידת "מאור" מוקד 105 - יחידת הסייבר החדשה של להב 433, שתפקידה העיקרי כאמור הוא לטפל בעבירות רשת נגד קטינים. החקירה הסמויה התנהלה חודשים ארוכים בליווי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה ובתיאום עם גורמי הרווחה, והמשטרה ממשיכה לנסות ולאתר קטינות שנפגעו.

במהלך החקירה, המשטרה הצליחה לנטר שיחות שניהל ריינהורן בווטסאפ עם קטינה בזמן אמת. במהלך השיחה, החוקרים אף העירו את ההורים באמצע הלילה ועידכנו אותם על השיחה שמנהלת בתם, וכך עצרו הפגיעה בקטינות ואספו ראיות.

ריינהורן נעצר בשבוע שעבר, והובא אתמול לבית משפט להמשך הארכת מעצרו, אשר מיוחסות לו עבירות של עבירות מין בעשרות קטינות ברשת, לרבות אינוס, הטרדה מינית, מעשה סדום, מעשה מגונה, עבירות מחשב ועבירות נוספות.

מעיריית הרצליה, שמעסיקה את ריינהורן, נמסר: "הנושא נמצא בחקירת משטרה ועל כן בשלב זה אנו מנועים מלהגיב". מאיגוד הכדוריד נמסר: "האיגוד מביע תדהמה מהחשדות שנחשפו - מדובר במאמן שעבד בעבר גם בסגל הנבחרת הצעירה וככל שידוע לנו מעולם לא התקבלה תלונה לגביו, גם לא לרכזות אתנה שליוו את הפרוייקט. אנו קשובים ורגישים וסומכים על המשך הטיפול של רשויות החוק".