המאמן החשוד בפדופיליה נחקר בעבר - ושוחרר ללא רישום פלילי

בעקבות פרסום שמו ותמונתו של ריינהורן הגיעו למוקד המשטרה תלונות נוספות מהורים מודאגים. גורמים בעולם הכדוריד: "אנחנו בשוק טוטאלי", תלמידה לשעבר: "הוא אדם מדהים"

בנו ריינהורן, החשוד בתקיפה מינית של מעל 140 קטינות באמצעות הרשת, נחקר במהלך שנת 2009 בחשד לעבירת פדופיליה, אלא שאז נסגר ונגנז התיק בעניינו, ובהתאם לחוק, נמחק הרישום הפלילי שיכול היה למנוע ממנו לעבוד כמורה. החשדות העדכניים נגד ריינהורן לא מתייחסים לתקופה בה היה נתון תחת חקירה משטרתית, אלא לפרק הזמן שלאחר הזיכוי, בו עסוק היה בהשגת אישור לעבוד עם בני נוער, ובמקביל על פי החשד הטריד מאות ברשת.

בעקבות פרסום תמונתו ושמו של בנו ריינהורן, הגיעו הערב למוקד המשטרה תלונות נוספות של הורים שטענו כי הטריד את ילדיהם. כאמור, על פי החשדות, ריינהורן בן ה-35, מאמן קבוצת הבוגרות בהרצליה ולשעבר מאמן נבחרת הנערות בכדוריד, פעל תחת זהויות שונות, בעיקר כסוכן דוגמניות, וכך פיתה את הילדות לשוחח עמו ברשת. לאחר שביסס את הקשר עם הקורבנות, תוך ניצול תמימותן, נהג לשדל אותן לשלוח לו תכנים בעלי אופי מיני, עד כדי ביצוע מעשים מגונים ומעשי אונס. באחת השיחות שתועדו, הקורבן שאלה את ריינהורן "למה חייב לצלם לך? אני לא הולכת לדגמן בעירום", והוא ענה לה בתגובה: "אמרתי לך את כל הסיבות, וגם שלחתי לך את שלי, אבל אם את לא באמת מרגישה איתי בנוח אז לא משנה".

בתוך כך, הביעו גורמים בתחום הכדוריד שהכירו את ריינהורן במשך השנים בהן עסק בתחום, את תדהמתם מהחשדות נגדו. אדם פלטקוביץ', יו"ר עמותת "בני הרצליה" בכדוריד, בה הועסק ריינהורן כמאמן, אמר: "זה נפל עלינו כרעם ביום בהיר, מכה קשה לכל האגודה. אנחנו מאוד מאוכזבים, מאוד כואבים, ומאוד פגועים, זה ממש כמו סכין בגב, זה הלם טוטאלי". פלטקוביץ' הוסיף כי "אחרי שמיניתי אותו גם לבנות בשנה שעברה, עשיתי סבב, קיבלתי תגובות של כל הבנות אחרי שנה איתו - רק דברים טובים".

 
אישור שניתן לבנו ריינהורן, החשוד בפדופיליה, ללמד בבתי ספר

אישור שניתן לבנו ריינהורן, החשוד בפדופיליה, ללמד בבתי ספר (חדשות עשר)

 

מאמן באיגוד הכדוריד שעבד יחד עם ריינהורן אמר: "אם שואלים אותי כמה אני מופתע מאחד עד מיליון – מיליארד. אני מכיר אותו אחת עשרה שנים, ויש פה אנשים שמכירים אותו עוד יותר ממני", עוד הוסיף המאמן על הלך הרוחות בקרב אנשי הכדוריד בארץ: "אנחנו בשוק טוטאלי, אי אפשר להבין אפילו באיזו רמה".

שחקנית שהתאמנה תחתיו הביעה אף היא את תדהמתה מהפרשה המסעירה: "אני יכולה רק להגיד שזה הכי מפתיע בעולם, ושאני יודעת שבנו לא כזה. הוא בן אדם מדהים, היום שמעתי על הדברים האלו כמו כולם, כי אני כבר לא בקשר איתו".