החשוד בדריסה בלונדון: מהגר מסודאן שלא היה מוכר לרשויות

סאלח חאטר בן ה-29, סטודנט להנדסת חשמל ומעריץ של סלין דיון וריהאנה, חשוד באחריות לאירוע אתמול בסמוך לפרלמנט. הוא שומר על שתיקה בחקירתו, וטרם התברר המניע למעשה

סאלח חאטר, אזרח בריטי בן 29, מהגר מסודאן, הוא החשוד בדריסה בסמוך לפרלמנט בלונדון – כך מסרו היום (רביעי) גורמים ביטחוניים. חאטר, תושב ברמינגהאם, לא היה מוכר לרשויות עד לפיגוע אתמול. לפי שעה, הוא שומר על שתיקה בחקירתו, והמניע למעשה טרם התברר.

ב"טלגרף" הבריטי דווח כי הוא סטודנט להנדסת חשמל, וחובב מוזיקת פופ מערבית, ובמיוחד את הזמרות סלין דיון וריהאנה. מהחקירה עולה כי הוא הסתובב במכונית הפורד פיאסטה שלו באזור הפרלמנט במשך כ-90 דקות לפני הדריסה, וההערכה היא כי מדובר במעשה מכוון.

סאלח חאטר, הנהג מאירוע הדריסה בלונדון
 

סאלח חאטר, הנהג מאירוע הדריסה בלונדון (פייסבוק)

 

בתוך כך, המשטרה הבריטית פשטה על לפחות שלושה בתים בבירמינגהם ובנוטינגהם במסגרת חקירת המקרה, שבו נפצעו שלושה בני אדם. נוסע במכונית שהייתה מאחורי חאטר בעת הדריסה העריך בשיחה עם רשת BBC כי הוא נהג במהירות של כ-40 קמ"ש. מחקירת המקרה עד כה עולה כי החשוד נהג מבירמינגהם ללונדון בלילה שלפני המקרה, והוסיף לנסוע במשך עוד כחמש שעות לפני שהתקרב לאזור הפרלמנט.

חאטר נעצר בזירה, ובתיעוד המעצר נראה כי הוא לא התנגד. בעת מעצרו, לא נמצאו כלי נשק ברשותו של הנהג. "אנחנו עדיין מתייחסים לכך שפיגוע טרור, למרות שהמניע טרם התברר", הבהיר גורם ביטחוני אירופי.

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, התייחס אתמול בטוויטר לאירוע הדריסה בלונדון: "מתקפת טרור נוספת בלונדון. חייב להתמודד עם החיות המטורפות האלה בקשיחות ובחוזקה", כתב.

 זירת דריסה ליד הפרלמנט בלונדון
 

זירת דריסה ליד הפרלמנט בלונדון (רויטרס)