מחוקק קרא ל"פתרון סופי" ביחס להגירה מוסלמית - ועורר סערה

הסנאטור האוסטרלי ביקש להחיות מדיניות הגירה של "אוסטרליה לבנה" והוביל לגינוי מקיר לקיר בפוליטיקה המקומית. "צריך לומר משהו מקומם במיוחד כדי שכל הפרלמנט יהיה נגדך"

הסנאטור האוסטרלי פרייזר אניניג השתמש אתמול (שלישי) במונח "פתרון סופי" כשקרא להחייאת מדיניות הגירה של "אוסטרליה לבנה" נגד כניסת מהגרים מוסלמים למדינה, והוביל לגינוי מקיר לקיר בפוליטיקה המקומית, כולל מצד ראש הממשלה האוסטרלי, מלקולם טרנבול.

באחד הנאומים החריפים ביותר שנראו בפרלמנט האוסטרלי, אמר אנינג כי המוסלמים אחראים למעשי טרור ופשע והם מהווים נטל על שירותי הרווחה במדינה. כמו כן, הוא קרא לערוך משאל עם בדבר איסור כניסתם של מוסלמים לשטחי אוסטרליה.

 הסנאטור האוסטרלי פרייזר אנינג
 

הסנאטור האוסטרלי פרייזר אנינג (רויטרס)

 

טרנבול, שמוביל את המחאה נגד דבריו של אנינג, אמר כי "אנחנו מגנים גזענות מכל צורה שהיא". יו"ר מפלגת האופוזיציה, ביל שורטן, הוסיף כי "צריך לומר משהו מקומם למדי כדי שכל הפרלמנט האוסטרלי יגנה אותך, וזה בדיוק מה שאנינג הצליח לעשות".

הבחירות הבאות לראשות הממשלה באוסטרליה ייערכו בחודש מאי 2019. אמנם הסקרים האחרונים מראים כי טרנבול מוביל במרוץ, אך נושא הרב-תרבותיות צפוי להוות אתגר למפלגות המרכז ולהוביל לעלייה בכוחם של הפוליטיקאים מהאגף הימני-קיצוני.