אומרוסה מאניגולט, כתבה ספר ביקורתי על טראמפ, רויטרס

טראמפ על יועצתו לשעבר: "בכיינית, משוגעת ונחותה"

נשיא ארה"ב כינה כך את אומרוסה לאחר שכתבה ספר על העבודה לצידו, בו טענה שהשתמש בקללות גזעניות, והקמפיין שלו תבע אותה. "טראמפ לא יאיים עליי", אמרה בתגובה

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, קרא אתמול (שלישי) ליועצתו לשעבר, אומרוסה מאניגולט-ניומן "כלבה", והקמפיין שלו תבע אותה. זאת לאחר שפרסמה ספר על תקופתה בבית הלבן, והקלטות של הנשיא. בתגובה לתביעה, אמרה אומרוסה ל-AP כי "לא אאויים, אני לא הולכת לסבול מבריונות מצד דונלד טראמפ".

"כשאתה נותן לאישה המשוגעת הבכיינית והנחותה הזדמנות, ונותן לה משרה בבית הלבן, כנראה שזה לא הסתדר", כתב טראמפ בטוויטר. "טוב שהגנרל קלי פיטר את הכלבה במהרה".

 

כאמור, מאניגולט-ניומן שחררה הקלטה של קלי מפטר אותה, והקלטה בה היא משוחחת עם טראמפ, שאומר לה שלא ידע על כך שיפטרו אותה.

אחת מהטענות של אומרוסה היו שישנן הקלטות של טראמפ מהקופה בה הנחה את תכנית הריאליטי "המתמחה" בה השתמש בכינו הגזעני כלפי שחורים nigger. כשנשאלה דוברת הבית הלבן, שרה הקאבי סנדרס אם היא יכולה להבטיח שאין קלטת שכזו, ענתה: "אינני יכולה להבטיח דבר, אך הנשיא התייחס לשאלה הזאת באופן ישיר".

כאמור, מאניגולט-ניומן כתבה ספר שייראה אור בימים הקרובים על עבודתה לצד נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, בו היא מתחה ביקורת חריפה על התנהגותו, וטענה כי השתמש בקללות גזעניות פעמים רבות וכי ישנן הקלטות בהן הוא עושה זאת על סט הצילומים של תכנית הריאליטי שהנחה, "המתמחה", אך לא סיפקה לכך הוכחות. יש לציין שמאניגולט-ניומן פוטרה בדצמבר שעבר, ואמינות דבריה מוטלת בספק.

 נשיא ארה"ב דונלד טראמפ
 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ(רויטרס )

 

לטענתה, טראמפ אמר את מילת הגנאי Nigger, כינוי גזעני לאפרו-אמריקנים, מספר פעמים. שמועות על כך שנשיא ארה"ב השתמש בשפה גזענית צפו עוד בתקופת הבחירות, אך טרם נשמעו הקלטות שהוכיחו זאת. מאניגולט-ניומן הוסיפה כי ישנם שלושה אנשים ששמעו את ההקלטות וסיפרו לה עליהן, אך הודתה שלא שמעה אותן בעצמה.

כמו כן, העובדת לשעבר ציינה בספרה שטראמפ השתמש בקללות גזעניות כלפי בעלה של אחת מיועצותיו הבכירות, קליאן קונוויי, החצי פיליפיני.

מאניגולט-ניומן, שהשתתפה ב"מתמחה", אמרה כי בתחילה לא רצתה להאמין בכך, אך בהמשך השתכנעה. "דחיתי מה שאחרים אמרו עליו כי הם לא הכירו אותו כפי שאני הכרתי", כתבה בספרה. "הייתי צריכה לראות במו עיניי ולשמוע במו אוזניי את הגזענות שלו פעמים רבות, עד שלא יכולתי לשאת זאת יותר".

אומרוסה ציינה כי מקורבים לנשיא ניסו לקנות את שתיקתה. כשעזבה את הבית הלבן, הוצעה לה משכורת של 15,000 דולר בחודש תמורת "תפקיד בכיר" בקמפיין הבחירות של 2020. לטענתה, ההצעה כללה הסכם לפיו היא לא תוכל לספר על חוויותיה. לאחר שסירבה להצעה, טענה כי קיבלה מכתבים מעורכי דינו של הנשיא, המזהירים אותה "לא לדבר על טראמפ".

מאניגולט-ניומן מתארת לאורך הספר תמונה של אדם ש"אוהב קונפליקט, כאוס ובלבול; הוא אוהב לראות אנשים מתווכחים או רבים". לטענתה הוא התנהג בצורה בלתי הולמת כשהיה באתר הנופש שלו בפלורידה, מאר-א-לאגו, כשאשתו מלניה לא לצידו.

כמו כן, כתבה כי טראמפ הציג סימנים של "הידרדרות נפשית שלא ניתן להכחישה" ואמרה שהדפיסה מחקר הקושר בין שתיית דיאט קולה לשיגיון ושבץ ושמה אותו על שולחנו.

בבית הלבן מתחו ביקורת על הספר והמחברת, ותקפו את התקשורת על שסיקרה אותו. "במקום לומר את האמת על כל הטוב שעשו הנשיא טראמפ וממשלו עבור אמריקה, הספר עמוס בשקרים והאשמות שקריות", מסרה בתגובה דוברת הבית הלבן, שרה האקבי סנדרס. "עצוב שעובדת ממורמרת מנסה להרוויח מהמתקפות הכוזבות הללו, וגרוע עוד יותר שהתקשורת נותנת לכך במה".