בניגוד לנהלים: קרן היסוד העבירה עשרות אלפי שקלים ל"אם תרצו"

זרוע איסוף התרומות של ההסתדרות הציונית, גוף א-פוליטי, תרמה כ-50 אלף שקלים לארגון הימין - חודשים לאחר הקמפיין השנוי במחלוקת "שתולים בתרבות"

קרן היסוד, זרוע איסוף התרומות של ההסתדרות הציונית, העבירה תרומה של כ-50 אלף שקלים לארגון הימין הפוליטי "אם תרצו". הדבר התרחש לפני כשנתיים, חודשים ספורים לאחר ש"אם תרצו" העלה את הקמפיין השנוי במחלוקת "שתולים בתרבות", שבמסגרתו הוצגו בכירי אמני ישראל כשתולים של ארגונים הפועלים להשמדת מדינת ישראל. כיכבו שם גילה אלמגור, עמוס עוז ואחרים. יש לציין כי ההסתדרות הציונית הוא ארגון א-פוליטי שבנהליו נקבע בבירור שאין להעביר כספים לגופים פוליטיים.

אורי זכי, מייסד "החזית להגנת הדמוקרטיה", אמר לחדשות עשר: "קרן היסוד הוא גוף שנועד לגייס כסף לפרויקטים ציוניים. מחליא לחשוב שהמטרה הזו זוהמה ע"י העברת תרומה לארגון שבית המשפט קבע שהוא בעל מאפיינים פאשיסטיים. כנראה שהדבר לא מפתיע נוכח העובדה שבראש קרן היסוד עומד מקורבו המובהק של נתניהו שמשתמש ב'אם תרצו' כזרוע ההסתה שלו. במקום שכספי קרן היסוד יגיעו למיגון גני ילדים בעוטף עזה, הם מגיעים למימון מכונת ההסתה והפילוג של נתניהו ו'אם תרצו'".

מטעם קרן היסוד נמסר בתגובה: "כשירות לתורם מאירופה, הקרן נאותה להעביר תרומה ייעודית לעמותת 'אם תרצו' המוגדרת כ'גוף חינוכי ציוני', וזאת לאחר שמקבלי התרומה התחייבו שהכסף לא ישמש לפעילות פוליטית".