"קרעו לנו את הלב": אירוע לזכר ההרוגים באסון השיטפון בערבה

רבים הגיעו לאירוע באמפי שוני, בהשתתפות אומנים, בני משפחה וחברים. אמה של אחת מעשרת ההרוגים סיפרה: "אזלו הכרטיסים תוך יומיים, צף הרבה רגש"

אסון השיטפון בערבה: ערב לזכרם של הרוגי האסון נערך שלשום (ראשון) באמפי שוני. בערב השתתפו אומנים שונים, בהם מוש בן ארי, אמיר דדון ונתן גושן. גם בני משפחה וחברים של עשרת ההרודים השתתפו באירוע.

יעל, אמה של רומי כהן, אחת ההרוגים באסון, סיפרה לחדשות עשר כי "הבת שלי, עדן, בת 15, אחותה הקטנה של רומי, יזמה את האירוע. היא יצרה קשר עם האחים והחברים של הילדים ולכל ילד היה קטע הנצחה". לדבריה, "האומנים קרעו לכולנו את הלב וצף שם הרבה רגש. היו אלפי אנשים שרצו להגיע להופעה ולא יכולים היו לבוא כי אזלו הכרטיסים תוך יומיים". 

 
 

כזכור, תשע נערות ונער אחד, חניכי המכינה הקדם-צבאית "בני ציון" שבתל אביב ותלמידי כיתה י"ב שיצטרפו בשנה הבאה למוסד, נהרגו באפריל האחרון לאחר שנקלעו לשיטפון בנחל צפית שבערבה, מדרום לים המלח. בקבוצה היו כ-25 נערים ונערות, ששהו על אחת ממדרגות הנחל כשהמים הגיעו וסחפו אותם.

שניים מהנערים חולצו אז במצב קל-בינוני, נער ונערה בני 18 שנפגעו מהיפותרמיה וחבלות קלות, לאחר שנסחפו מאות מטרים וחולצו ע"י לוחמי יחידת 669 של חיל האוויר, שהספיקו להגיע אליהם בתוך דקות מתחילת האירוע. 13 נערים, שעמדו במקום יחסית גבוה, הצליחו לטפס החוצה מהנחל וחולצו במצב קל.

 נתן גושן בהופעה לזכר הרוגי האסון בערבה
 

נתן גושן בהופעה לזכר הרוגי האסון בערבה (קרן שלו)

 

הוועדה הממשלתית שהוקמה לאחר אסון השיטפון בערבה, צפויה לקבוע במסקנותיה, שיפורסמו ככל הנראה בימים הקרובים, כי המכינות הקדם-צבאיות ייכנסו לראשונה לפיקוח ממשלתי במסגרת חקיקה מסודרת, כך פורסם לראשונה בחדשות עשר.

לחדשות עשר נודע כי בין היתר, הוועדה תמליץ שטיולי המכינות יהיו בפיקוח משרד החינוך, וכי ההכנה לצבא תיעשה תחת משרד הביטחון. מכינה שתעבור על ההנחיות צפויה להיענש בחומרה. משרד החינוך מסר בתגובה כי "הוועדה טרם השלימה עבודתה. כשיגובשו מסקנות סופיות הן יפורסמו באופן מסודר".

 מוש בן ארי
 

מוש בן ארי באירוע לזכר הרוגי אסון השיטפון בערבה ( קרן שלו)

 


 

 אירוע לזכר הרוגי אסון השיטפון בערבה
 

אירוע לזכר הרוגי אסון השיטפון בערבה (קרן שלו)