מתן ויס, חדשוץ עשר

מועמד לשעבר לכנסת גבה מקדמות על צריפים וחלונות - ונעלם

"אנליסט": מתן וייס פעל לאורך השנים בשמות מתחלפים וקיבל כספים עבור מוצרים שהבטיח, אבל לא סיפק ללקוחות את הסחורה. נעקץ: "בשלב הראשון נכנסתי לדיכאון"

"אנליסט": כשמסתובבים בבית החדש של בני משפחת כהן ביבנה, קשה למצוא סימן לעוקץ הגדול שהשאיר אותם עם בור של מאות אלפי שקלים. סיפורם מתחיל בפברואר 2016, כשאב המשפחה, שרון, חתם על חוזה עם י.מ סמארט שאחד מבעליה הוא מתן וייס, בעבר מועמד לכנסת מטעם "ישראל ביתנו".

לפי החוזה, החברה הבטיחה לספק 51 חלונות יוקרה תוך 60 ימים. שרון שילם מקדמה של כ-200 אלף שקלים. שבועיים לפני שהחלונות היו צריכים להגיע לישראל, עדכנה המזכירה של וייס כי המשלוח מתעכב. החלונות לא הגיעו עד היום. בית המשפט פסק פיצויים על סך חצי מיליון שקלים. גם הסכום הזה עדיין לא שולם. שרון ממתין כעת בתור של ההוצאה לפועל יחד עם עוד לקוחות זועמים.

 מתן ויס
 

מתן וייס( חדשות עשר)

 

"הבנתי שנפלתי לנוכלות", אומר שרון, "בשלב הראשון נכנסתי לדיכאון, פרויקט המעבר נעצר למשך קרוב לשנה". החוקרת הפרטית ששכר שרון בעקבות העוקץ, גילתה לו שלא מדובר במקרה יחיד, אלא בשיטה. מוכר החלונות פעל לאורך השנים עם שמות מתחלפים, אבל התוצאה נשארה אותה תוצאה.
 

מתן וייס מסר בתגובה: "כאנשי תקשורת, עליכם לספק את שני צדי המטבע. אם הייתי לוקח לעצמי את הסכומים שאמרתם, הייתי היום מיליונר ואני בקושי סוגר את החודש. יכולתם פשוט להגיע לריאיון אישי, מבלי להתגנב, והייתי מספר לכם הכול. הפעלת לחץ לא הופכת אתכם לאובייקטיביים. בהצלחה בלתפוס פושעים אמיתיים וטייקונים רעים".