דירה בכרם התימנים, חדשות עשר

"דירה להסתיר": כך ישראלים מעלימים הכנסות משכירות

ת"א נמצאת במקום הרביעי ברשימת הערים עם דירות ה-Airbnb היקרות בעולם. לכן, לא מפתיע שרשות המסים שמה את המשכירים על הכוונת • "50 גוונים של שחור", הפרק השני

"50 גוונים של שחור", הפרק השני. 21% מהדירות בכרם התימנים הן דירות שמושכרות לטווח קצר דרך Airbnb, ואתרים דומים. בסך הכול, בתל אביב יש כיום יותר מ-8,681 דירות פעילות, כאשר גם ירושלים, אילת, חיפה ונתניה מככבות ברשימה. 

תל אביב נמצאת במקום הרביעי והמכובד ברשימת הערים עם דירות ה-Airbnb היקרות בעולם עם מחיר ממוצע של 188 דולר ללילה, לפני לוס אנג׳לס, אמסטרדם וסן פרנסיסקו. 

 

חוקרי רשות המסים חיפשו את אלה שזיהו שהשכרת דירות היא עסק לא רע בכלל. מבעלי דירות נופש, ועד שוכרים שהחליטו להתנחל אצל חברים באופן קבוע ולהפוך את הסאבלט, שכירות משנה, להכנסה מהצד. מאז שרשות המסים שמה את משכירי הדירות על הכוונת, היא הספיקה לפתוח 18 אלף תיקים וגבתה 600 מיליון שקלים. ב-2016, מבין 124 אזרחים ששילמו קנס בגין אי תשלום מסים, 59 היו משכירי דירות.

דירה בכרם התימנים
 

דירה בכרם התימנים שמשמשת ל-Airbnb (חדשות עשר)

 

"רשות המסים שמה על הכוונת את כל מי שאפשר לקחת ממנו משהו", אומר משכיר דירות ב-Airbnb שביקש להישאר בעילום שם, "ברגע שהרשויות החלו לחפש את המשכירים, זה מרתיע אנשים מהיישוב". מנגד, אומר ערן יעקב, מנהל רשות המסים, כי "אנחנו לא מחפשים את מי שמשכיר את הדירה בהליך חד פעמי, אבל ככל שאני עושה את אותה עסקה קצרת מועד בהליך שהוא מגיע לידי עסק, שם אנחנו נהיה".