"אני עדיין אלופה": לונה צ'מטאי-סלפטר חזרה לישראל

אלופת אירופה בריצה לעשרת אלפים מטרים שבה לארץ לאחר הטעות המצערת במרוץ לחצי המרחק. "אני לא מאוכזבת בכלל. אני מצפה לעוד מהעתיד"

כל האצנים חולמים על זה: להאיץ בישורת האחרונה, לחצות את קו הסיום ולזכות במדליה. במקרה של לונה צ'מטאי-סלפטר החלום הזה התנפץ אתמול (ראשון) על המסלול בברלין בצורה אכזרית במיוחד.

רק לפני יומיים צ'מטאי-סלפטר זכתה בתואר אלופת אירופה בריצה ל-10,000 מטרים, אתמול במרוץ 5,000 מטרים היא כבר הייתה בטוחה שהיא מבטיחה את המקום השני אבל למעשה נשארה עוד הקפה אחת. כשצ'מטאי-סלפטר חצתה את הקו, היא גילתה את הטעות הקשה, ניסתה לתקן, אבל זה כבר היה בלתי אפשרי ובסיום כשסיימה רביעית, נשכבה מחוץ למסלול כשהיא ממררת בבכי.

 
 
 

בדיעבד התברר שצ'מטאי-סלפטר פסלה בתחילת הריצה ובעצם כל הטעות התרחשה כשהייתה מעשית מחוץ לתחרות. היום, עם חזרתה של צ'מטאי-סלפטר לישראל, התגלה שהטעות שהפכה לנפוצה בכל רחבי היבשת לא פגעה באהבה הרבה שקיבלה. "אומרים שכדאי ללמוד מטעויות וזה דבר שקורה באתלטיקה. אני מאושרת וגם שמחה להסב גאווה לישראל. אני לא מאוכזבת בכלל, אני שמחה מאוד ודבר לא השתנה. אני עדיין אלופה. אני מצפה לעוד מהעתיד. אתמול לא חשוב כל עוד אני אלופה", אמרה צ'מטאי-סלפטר במסיבת עיתונאים בנמל התעופה בן גוריון.

יחד עם צ'מטאי-סלפטר נחתו בארץ גם אדווה כהן שסיימה חמישית את ריצת ה-3000 מכשלום ומארו טפרי שסיים שביעי את המרתון, שלושתם הפיחו השבוע רוח חיים באתלטיקה הישראלית שמשוועת להישגים.