פגישת האחים קוק בישראל, חדשות עשר

האם האחים קוק השמרנים בדרך להשפיע על הפוליטיקה הישראלית?

בשבוע שעבר הגיע לביקור בישראל צ'ייס קוק, מיליארדר יהודי אמריקני רב השפעה שלא אהוד בשמאל בארה"ב. עילת הביקור הייתה עסקית אך קוק נפגש גם עם גורמי ימין

האחים קוק הם מיליארדרים יהודים אמריקנים רבי השפעה. בשמאל האמריקני הם מאוד לא אהודים בשל תמיכתם הנדיבה במועמדים שמרנים. לפי פגישה שנערכה בשבוע שעבר, נראה כי הימין הישראלי מבקש להכניס אותם להשפעה גם בישראל.

בשבוע שעבר הגיע לביקור בארץ צ'ייס קוק. עילת הביקור הייתה עסקית שכן האחים קוק מעוניינים להשקיע במיזם של אלביט בישראל. מתמונה שהגיעה לידי חדשות עשר עולה כי קוק נפגש גם עם גורמי ימין.

הפגישה נערכה באירוע מצומצם, לא פומבי שאותו ארגנה קרן תקווה. סביב השולחן, לצד קוק, ישבה שורה של אנשים חשובים בימין הישראלי. ארז תדמור, ממייסדי "אם תרצו", עמיעד כהן, מנכ"ל הקרן והרב יהושע פפר, שאחראי על הפרויקט של הקרן בקרב חרדים, עוד ליד השולחן היו רותם סלע, שהוציא לאור כמה ספרים של אנשי ימין ואריה לייטסטון, עוזר השגריר האמריקני. למחרת, אגב, נפגש קוק עם שרת המשפטים, איילת שקד, שחלק מהאנשים סביב השולחן רוצים שהוא יתמוך בה. קוק גם היה אמור להיפגש עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אבל בסופו של דבר זה לא קרה.

 צ'ייס קוק בישראל
 

צ'ייס קוק בישראל(חדשות עשר )

 

מטעם השגרירות האמריקנית נמסר בתגובה: "פקידים אמריקניים נפגשים באופן שגרתי עם קשת רחבה של ישראלים ואמריקניים".

מלשכתה של השרה שקד נמסר בתגובה כי מטרת הפגישה הייתה עידוד השקעות וכי השרה סיפרה לקוק על הרפורמות שהיא עורכת במערכת המשפט.