תיעוד: לוחם במילואים תקף פעיל שמאל בהר חברון - והושעה

אלון שגב תקף פעיל של ארגון תעאיוש, שהגיע לאזור במטרה לעזור לפלסטינים שסובלים מהתנכלויות של מתנחלים. צה"ל: "הלוחם פעל בצורה שאינה הולמת"

תקרית אלימה בדרום הר חברון: פעילי ארגון השמאל תעאיוש הגיעו ביום שבת האחרון לאזור במטרה לעזור לפלסטינים, שעובדים בחקלאות וסובלים מהתנכלויות של מתנחלים. בשלב מסוים הוקפץ לאזור כוח מילואים במטרה להרגיע את הרוחות.

האירוע הלא חריג, שמתרחש כמעט על בסיס קבוע, הפך לחריג בעקבות התנהלות של אחד החיילים שהגיעו למקום. בשלב מסוים ניתן לראות בתיעוד כי אחד מחיילי המילואים, אלון שגב, מתעמת עם פעילים של ארגון השמאל ומפעיל כלפיהם אלימות. בעקבות התנהגותו של שגב הוא הושעה מתפקידו.

חייל מילואים תוקף פעיל שמאל בהר חברון
 

חייל מילואים תוקף פעיל שמאל בהר חברון(צילום מסך)

 

לאחר הסנקציה נגדו, תקף שגב את צה"ל בסרטון שהעלה לרשתות החברתיות. "המג"ד החדש שלנו בגדוד ראה את הסרטון, קרא לי ואמר שלפי מה שרואים אין מה להתווכח או להסביר וכי תקפתי את הפעיל בצורה לא מכובדת", אמר שגב, "לצערי, כל ההסברים שלי שכל מה שעשיתי זה לדחוף את המצלמה".

מטעם צה"ל נמסר בתגובה: "מתחקור האירוע עולה שהלוחם פעל בצורה שאינה הולמת, גם באופן שבו התבטא וגם באופן שבו הרים יד על האזרח. לאחר תחקיר הוחלט להשעות אותו מפעילות מבצעית".