היפופוטם - אילוסטרציה, רויטרס

צילום קטלני: תייר שניסה להשיג סלפי עם היפופוטם - הותקף ומת

שני תיירים מטאיוואן שהגיעו לקניה התקרבו מעט יותר מדי ליונק הגדול - שזינק עליהם מהמים. מותו של אחד מהם נקבע בבית החולים והשני מוגדר במצב קל-בינוני

תייר מטאיוואן נהרג אתמול (ראשון) בקניה לאחר שהותקף על ידי היפופוטם באזור נאיוואשה שבדרום-מערב המדינה. התייר התקרב מעט יותר מדי ליונק הגדול, איתו רצה להצטלם ב"סלפי". מגורמים רשמיים בקניה נמסר כי התייר, צ'אנג מינג צ'ואנג, בן 66, פונה לבית החולים לאחר התקיפה, ושם נקבע מותו. תייר נוסף, וו פנג טה, בן 62, הותקף גם כן על ידי ההיפופוטם, אך נפצע קל-בינוני מהנשיכות.

לפי עדי ראייה שנכחו בזירה, השניים, שמתגוררים כיום בסין אך במקורם מטאיוואן, התקרבו להיפופוטם בניסיון להשיג צילום טוב, אולם לא הצליחו להימלט ממנו כשזינק עליהם מהמים. מרשות החיות של קניה נמסר כי היא פועלת לאיתורו של היונק התוקף.

 היפופוטם - אילוסטרציה
 

היפופוטם - אילוסטרציה (רויטרס)

 

לקניה ולטאיוואן אין קשרים דיפלומטיים, והמדינה האסיאתית הודיעה כי תישלח נציגים שנמצאים בדרום אפריקה, כדי לדאוג להמשך הטיפול במקרה. מנגד, בסין, לה יש קשר רשמיים עם המדינה המזרח אפריקנית, הודיעו כי ישלחו לזירה את נציגיהם הנמצאים בבירה ניירובי.

בעיתון "סטאר" הקנייתי דווח מפי ראש איגוד בעלי הסירות בנאיוואשה כי העלייה בגובה פני המים גורמת להיפופוטמים לצאת מהמים אל החוף ואף להגיע לחוות ומלונות סמוכים, וזה ככל הנראה מה שהוביל לתקרית הקטלנית.