בר ערמון ורוני כהן, פייסבוק

"זה לא הגיוני": תרומת מח עצם מפרידה בין בר ורוני - לחתונה

חודש לאחר שבת זוגו אובחנה בלוקמיה, יצא בר ערמון למבצע חיפוש אחר תורם ממוצא תימני ומרוקאי, שיאפשר להם להגיע לחופה בסתיו. הוא סיפר לחדשות עשר: "זה פשוט יציל אותה"

בר ערמון ורוני כהן, היו בעיצומי ההכנות לחתונתם, כשהתוכניות שלהם השתבשו בעקבות האבחון הפתאומי של כהן בלוקמיה. בחודשים האחרונים היא החלה לחוש ברע. היא סבלה משרירים תפוסים וסימנים על הגוף, אבל לרופאים לא היה הסבר. הם רשמו לה עוד ועוד אנטיביוטיקה, שלא שיפרה את המצב.

"בשלב מסוים התחילו להתנפח לי הבלוטות והופיעו לי סימנים כחולים ברגליים", סיפרה כהן לחדשות עשר. "בסוף הלכתי שוב לרופא משפחה והסברתי לו את הכול. הוא בדרך כלל נורא מרגיע, והפעם הוא ממש לא היה רגוע. הוא אמר שאני מדאיגה אותו ועכשיו ללכת למיון".

לאחר מכן, סיפר ערמון, "הרופאה שקיבלה אותנו אומרת לי, 'בוא, בוא כנס', ואז היא פשוט אמרה לי שלרוני יש לוקמיה". לדבריו, "התחלתי לפקפק במציאות, אמרתי, 'זה לא הגיוני, אולי אני חולם, אולי לא יודע'. לא היה לי הסבר למה שקורה".

 
 בר ערמון ורוני כהן
 

בר ערמון ורוני כהן (פייסבוק)

 

כעת, כהן זקוקה להשתלת מח עצם, ואם לא ימצא תורם, הרופאים חוזים שהיא לא תחזיק מעמד יותר מחודש. לאחר שלא נמצאה התאמה במאגר הארצי ובמאגר העולמי, החליט הזוג לפתוח במבצע למציאת תורם שיציל את חייה. "זה פשוט יציל את החיים שלה, אין פה שאלה בכלל", הבהיר. "האנשים האלה, השילוב הזה של חצי מרוקאי-חצי תימני, חייבים לעשות את זה. אנחנו חייבים שהם יעשו את זה, כי זה הסיכוי היחיד שלנו למצוא לה תורם מתאים".

חודש לפני החתונה, ערמון פתח במבצע לאיתור תורם מח עצם שיאפשר לו להציל את חיי אהובתו. ביום מיוחד שעורכת עמותת עזר מציון בראשון הבא, ייפרסו ברחבי הארץ 19 תחנות לבדיקת רוק פשוטה, במטרה למצוא תורם ממוצא תימני או ממוצא משולב תימני-מרוקאי, בתקווה למצוא את האדם שיציל את כהן, ולאפשר לה לעמוד מתחת לחופה.