דוד חיים, בעת החיפושים אחר גרושתו אופירה חיים, חדשות עשר

הנאשם ברצח אופירה חיים סירב לשתף פעולה עם המחפשים • תיעוד

לאחר יום של חיפושים, הגיע מפקד יחידת המחפשים לבית הנרצחת וביקש לדבר עם דוד חיים. אולם, האחרון חמק אל החצר שבה קבר את גרושתו. "הרגשתי שהוא נמנע ממגע ישיר"

רצח אופירה חיים: דוד חיים, החשוד ברצח גרושתו אופירה, סירב לשתף פעולה עם המתנדבים שחיפשו אחר אשתו לשעבר. כך ניתן לראות בתיעוד ממצלמות האבטחה של הבית בתל מונד, שהגיע לידי חדשות עשר.

בתיעוד ניתן לראות את יאיר מימון, מפקד יחידת "בראל", יחידת מתנדבים לחיפוש נעדרים, מנסה לדבר עם חיים על מנת לדלות ממנו מידע שעשוי להועיל בחיפושים, כ-12 שעות לפני מציאת הגופה. אך חיים, באופן תמוה, מסרב לשתף פעולה, ולאחר לחיצת ידיים קצרה - חומק בחסות החושך אל החצר שבה קבר את אופירה.

 אופירה חיים
 

אופירה חיים(חדשות עשר )

 

"ביום האחרון לחיפושים נשארתי עם הבת הקטנה, הדיה", סיפר מימון, "וכשעמדנו שם בחניה בעצם, ראיתי את האבא שעומד בחצר ואז הוא נכנס לכיוון הבית וחוזר מצד שני והוא בא אלינו. זה היה המפגש הראשון שלי עם האבא. אני זוכר שלחצתי לו את היד והמגע לא היה בריא, משהו לא היה כשר ביד".

"הרגשתי שהוא נמנע ממגע ישיר. הוא התרחק, הוא לא שיתף פעולה, הוא לא הגיע לתדריכים", הוסיף מפקד יחידת  "בראל", "אני חושב שהוא כן היה צריך לגלות עניין למצוא אותה. שם זה לא היה, זה היה בדיוק הפוך. לא הפתיע אותי שעצרו אותו. זה היה כבוד גדול למשטרה למצוא אותו ככה".

כזכור, לפני כשבועיים הוגש כתב אישום נגד חיים, בגין רצח בכוונה תחילה של גרושתו אופירה. כמו כן, בכתב האישום, שהגישה פרקליטות מחוז מרכז, הואשם חיים בשיבוש הליכי משפט ובמסירת ידיעות כוזבות. דוד שהתגרש מאופירה בשנת 2004 וחלק איתה מתחם מגורים משותף, החליט לרצוח אותה על רקע סכסוך משפחתי וכספי, כך עולה מכתב האישום.

דוד חיים
 

דוד חיים (חדשות עשר)

 

מכתב האישום עולה כי בתאריך ה-20 ביוני, בשעות אחר הצהריים, הצטייד חיים בחוט ניילון והכניסו לכיס מכנסיו. בהמשך ביקש לשוחח עם גרושתו מחוץ לביתה וביקש ממנה מספר בקשות הקשורות למגוריהם ולבני המשפחה, אך חיים סירבה לכל בקשותיו. בעודם משוחחים הוביל אותה לחצר הבית בסמוך לבור שנחפר בחצר האחורי בביתה.

בשלב זה, על פי כתב האישום, התנפל דוד על אופירה מאחור, כרך בחוזקה את חוט הניילון סביב צווארה וחנקה באמצעותו במשך כ-10 דקות, על אף תחנוניה ועד שאפסו כוחותיה והיא נפלה ארצה. חיים שחרר את המנוחה, אחז בפרק כף ידה על מנת לוודא כי היא אינה בחיים וכן וידא כי אינה נושמת. בהמשך, נטל את חפירה והעמיק את הבור עד שהתאים למידותיה.. לבסוף, הטמין את המנוחה בבור וכיסה אותה בחול, עד שלא ניתן היה להבחין בדבר.