שר הפנים אריה דרעי בראיון לחדשות עשר, ארכיון, חדשות עשר

תנ"צ גיא ניר: "התבקשתי לבדוק מידע על דרעי - בניגוד לנהלים"

הסערה במשטרה: ראש חטיבת המודיעין באגף החקירות במשטרה, שהודח מתפקידו, טוען כי במסגרת תפקידו קיבל בקשות להעביר מידע על השר אריה דרעי, ועל איש העסקים מוטי בן משה

מזה תקופה ארוכה מנהל תת-ניצב גיא ניר, שהודח מתפקיד ראש חטיבת המודיעין באגף החקירות במשטרה, מלחמה במפקדיו לשעבר. ניר הודח מתפקידו לאחר שבמשטרה הוגש נגדו כתב אישום על דיווחים כוזבים והתנהגות לא הולמת. כעת, מעלה ניר טענות על כך שבמסגרת תפקידו, התבקש לבדוק מידע על השר אריה דרעי ואיש העסקים מוטי בן משה, באופן המנוגד לנהלים.

כזכור, בעת ההודעה על מינויו של גל הירש לתפקיד המפכ"ל ב-2015, עלו טענות בדרך הדרך בה עבר המידע אודותיו. כעת מסתבר שבשיחות סגורות עם מקורביו, העלה ניר טענות נוספות להעברת מידע מפוקפקת. ב-2013, כך על פי ניר, נתבקשה חטיבת המודיעין לבדוק אם יש בידיה מידע על איש העסקים מוטי בן משה, שהיה אז אלמוני יחסית ורצה לרכוש את חברת IDB. זאת, לכאורה בצורה לא תקינה. שם נוסף שעולה בשיחות הוא אריה דרעי. הרשות לאיסור הלבנת הון ביקשה להעביר מידע מרשות לרשות, באופן שנראה לא תקין לראש חטיבת המודיעין.

 

 

תנ"צ גיא ניר, לשעבר ראש חטיבת המודיעין במשטרה
 

תנ"צ גיא ניר, לשעבר ראש חטיבת המודיעין במשטרה (חדשות עשר)

 

יש לציין כי ראש חטיבת המודיעין רואה רק חלק מהתמונה, והוא לא חשוף למידע שמגיע לידי פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה, אשר עשוי להסביר מדוע עבר המידע בצורה שנראתה לניר כלא תקינה.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "כל החקירות הללו צריכות להיות מועברות למחלקה לחקירת שוטרים, והעובדה שהן מגיעות לתקשורת פעם אחר פעם רק מעידה על היעדר ידיים נקיות".