זחאלקה על המחאה נגד חוק הלאום: "טוב שיונפו דגלי פלסטין בת"א"

חבר הכנסת הגיב לביקורת על הנפת הדגלים בהפגנה, וטען: "הקהל שלנו שמר על איפוק מופתי מול החוק שיוצר אפרטהייד". הוא הבהיר: "בשום שלב לא הייתה בקשה לא להניף דגלים"

חבר הכנסת ג'מאל זחאלקה (הרשימה המשותפת) הגיב היום (ראשון) בריאיון ל"חמש עם רפי רשף" לביקורת על הנפת דגלי פלסטין בהפגנת המחאה נגד "חוק הלאום" אמש במרכז תל אביב. ההפגנה, בהשתתפות אלפי בני אדם, יהודים וערבים, כללה מסרים רבים, אולם הדגלים תפסו את מרכז תשומת הלב הציבורית, וראש הממשלה בנימין נתניהו אף התייחס לכך.

לדברי זחאלקה, "זאת הייתה הפגנה גדולה ועוצמתית עם מסר ברור – לבטל כליל את חוק הלאום". הוא הבהיר: "זה רק טבעי שיונפו דגלי פלסטין, וטוב שדגלים אלו יונפו בתל אביב – שיראו שיש עם פלסטיני שמחפש חירות וצדק".

 
 
 
 ג'מאל זחאלקה
 

ג'מאל זחאלקה (חדשות עשר)

 

זחאלקה אמר כי הטענות שהנפת הדגלים הייתה בניגוד להוראות ועדת המעקב העליונה לענייני הציבור הערבי בישראל, שארגנה את ההפגנה, אינן נכונות. לדבריו, "אני נמצא בוועדת המעקב ואני יכול לספר מה היה. ועדת המעקב קבעה סיסמאות שהועברו לכולם, אך בשום שלב לא נתבקשנו שלא להניף את דגל פלסטין".

בנוגע לדברים שנשמעו בהפגנה, הוסיף זחאלקה כי "לטעמי, האמירות על הבמה היו מתונות מדי. ישנם דברים שנאמרו על הבמה שאני לא מסכים איתם ואפילו קוממו אותי, והייתי מעדיף שלא ייאמרו, אבל הקהל שלנו שמר על איפוק מופתי אל מול החוק שיוצר אפרטהייד".

בתגובה לדברי ראש הממשלה הבוקר, טען זחאלקה: "בנימין נתניהו, כל מה שתעשה, הוא ינסה לנצל את זה לטובתו, אבל אני חושב שבהפוך על הפוך נתניהו עשה לנו טובה. עכשיו אנחנו הולכים לאיחוד האירופי בבריסל, ואני לא צריך אפילו לכתוב נייר עמדה. אני רק צריך לקחת את התרגום הרשמי של חוק הלאום ולחלק אותו לכולם, ולהראות שאנחנו מיעוט בסכנה, וזקוקים להגנה בינלאומית".