קיץ קטלני: נקבע מותו של בן ה-3 שטבע בבריכה בקיבוץ יגור

ערן ורדי, שהובהל לביה"ח רמב"ם ביום רביעי לאחר פעולות החייאה, הלך לעולמו. זהו הילד ה-21 שאיבד את חייו במהלך חודשי הקיץ בעקבות טביעה. "ילד שובה לב - האובדן עצום"

הצוות הרפואי בבית החולים רמב"ם קבע היום (ראשון) את מותו של ערן ורדי בן ה-3, שטבע ביום רביעי שעבר בבריכה הציבורית בקיבוץ יגור. ורדי הועבר לאחר הטביעה למחלקת טיפול נמרץ ילדים כשהוא מורדם ובמצב קשה מאוד, והיום כאמור, נקבע מותו.

ניר יובל, חבר המשפחה, ספד לוורדי: "משפחה לתפארת מכל הבחינות שלצערנו הרב נקלעה לסיטואציה בלתי נתפסת וטרגית. ערן הוא ילד שובה לב והאובדן עצום". מטעם הקיבוץ נמסר: "בית יגור אבל וכואב עם משפחת ורדי באסונם הכבד, על הילקחו מאיתנו של בנם ערן".

פרמדיקים של מגן דוד אדום שהוזעקו למקום ביצעו בילד פעולות החייאה. איש מד"א לביב והבי סיפר כי "כשהגעתי לבריכה ראיתי ילד כבן 3 שוכב מחוסר הכרה סמוך למים כשהוא ללא דופק וללא נשימה כשאזרחים מבצעים בו פעולות החייאה. המשכתי את הטיפול הרפואי וביצעתי בו פעולות החייאה מתקדמות והוא פונה במצב אנוש תוך כדי המשך פעולות החייאה לבית חולים".

 
 
 

בתחילת השבוע שעבר טבעה למוות אביטל רחלי נזרית בת ה-5 בבריכה בצימר במושבה מגדל. נזרית, אחות צעירה לשישה אחים, הייתה בתם של הרב אריאל ושירה נזרית, משושלת משפחת אבוחצירא. ראש עיריית רחובות, רחמים מלול, ספד לה ומסר כי הוא "משתתף בצערה של משפחת נזרית, מכיר מקרוב את המשפחה ואת אב המשפחה הרב אריאל. זה אסון כבד, למשפחה, לקהילה ולעיר רחובות".

חובשים ופרמדיקים של מד"א שהוזעקו לצימר במושבה מגדל, שם התארחה המשפחה, החלו להעניק לנזרית טיפול רפואי ולבצע בה פעולות החייאה, ופינו אותה למרכז הרפואי פדה-פוריה בטבריה, אולם שם נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותה. חוקרי משטרת ישראל פתחו בחקירה במטרה לבדוק את נסיבות המקרה, ובעלי המתחם נחקר במשטרה בחשד לניהול עסק ללא רישיון.

 אביטל רחלי בת החמש שטבעה למוות בג'קוזי בצימר בישוב מגדל שבצפון
 

אביטל רחלי בת החמש שטבעה למוות בג'קוזי בצימר בישוב מגדל שבצפון (רחובות NEWS)

 

בעקבות מותה של הילדה, פרסם ארגון "בטרם" נתונים מדאיגים על הכמות הגבוהה של אירועי הטביעה. מותו של ורדי מעמיד את מספר הילדים שנהרגו הקיץ מטביעה על 21, תשעה מהם בצימרים. נתון מדאיג ביותר, במיוחד בהתחשב בעובדה ששנה שעברה, 15 ילדים מתו במהלך כל השנה.

"אנחנו רואים יותר בריכות פרטיות, יותר עלייה של בילוי במסגרת המים שנהיה נגיש לילדים ולהורים, ובעקבות זה הילדים שלנו טובעים ואנחנו צריכים לדעת איך למנוע ולהעלות את המודעות לאחריות הורית", אמרה עו"ד גלית גלעד, סמנ"כלית ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים.

ארגון בטרם ממליץ להורים במהלך בילוי משפחתי שלא להשאיר דלי, אמבטיה מלאה או בריכה חשופה בלי השגחה. כמו כן, יש להפקיד לנעול את השער המוביל לבריכה. נוסף על כך חובה לוודא שילדיכם מסתובבים עם מצופים בקרבת הבריכה וכמובן שלא להוריד מהם את העיניים.