אילוסטרציה, רויטרס

בעקבות פנייה מבלארוס: 8 ישראלים נעצרו בחשד להפעלת רשת זנות

הגברים חשודים כי סרסרו בנשים, לאחר שהסדירו את כניסתן למדינה. נגד 4 מהם נצברו ראיות בגין סחר בבני אדם. "'המועמדות' נבחנו ותודרכו כיצד לנהוג בכניסה לישראל"

המשטרה חשפה רשת זנות, שעל פי החשד הביאה לארץ נשים מבלארוס וסרסרה בהן. שמונה אנשים בשנות ה-30 לחייהם, תושבי הדרום ואזור תל אביב, נעצרו לפני כחודש במסגרת החקירה, שנפתחה בעקבות פנייה של משטרת בלארוס.

נגד ארבעה מהחשודים נאספה תשתית ראייתית והם חשודים בסחר בבני אדם ובהבאת נשים לעיסוק בזנות. החשוד המרכזי הוא ישראלי בן 57, שהתגורר לאחרונה בבלארוס, ונעצר במדינה על ידי המשטרה המקומית.

 
 
 

מהחקירה עולה כי ככל הנראה מדובר ברשת מאורגנת, כאשר לכל אחד מאנשיה היה תפקיד מסוים שאותו היה צריך לבצע. על פי חשד המשטרה, "'המועמדות' נבחנו טרם אישורן לעסוק בזנות". נוסף על כך, חברי הרשת הגישו עבור הנשים בקשות לכניסה לארץ ולאחר שהגיעו לישראל, הצעירות נאספו מנמל התעופה למשרד הפנים על מנת לקבל אשרת שהייה ותודרכו כיצד לנהוג בכניסה לישראל. לאחר מכן, כאמור, הועסקו על ידי החשודים בזנות.

ארבע צעירות תוחקרו, ולאחר מכן הועברו אל מקלט הגנה לנשים. בימים הקרובים צפויה הפרקליטות להגיש כתב אישום נגד החשודים בפרשה.