משטרת מחוז ת"א, חדשות עשר

שדדו 330 אלף שקלים מעובדים זרים: אישום נגד שני שוטרים מת"א

ביסאן יחיא ונזיה סעב הואשמו כי גבו דמי חסות ממפעילי דירת הימורים. בהמשך גנבו סכום גדול מדירה ברחוב לוינסקי. לאחר שהוגשה נגדם תלונה - זייפו דוח כדי לשבש החקירה

כתב אישום נגד שני שוטרים ממשטרת תל אביב הוגש היום (ראשון), ובו נטען כי השניים, ביסאן יחיא, בן 30 מיאנוח-ג'ת, ונזיה סעב, בן 28 מאבו סנאן, שדדו 327 אלף שקלים מעובדים זרים, לקחו מהם דמי חסות ואף שיבשו הליכי חקירה, לאחר שהוגשה נגדם תלונה.

בכתב האישום מתואר כי השניים הוזעקו לדירת הימורים בשל תלונה של שכנים על רעש. הם הגיעו למקום, אך בעקבות בקשה של אישה שאותה הכירו – הסתפקו בהטלת דוח על הנוכחים. בהמשך, החלו לגבות כסף ממספר דירות הימורים בתל אביב, בתיווך אותה אישה, בתמורה לשתיקתם. דמי החסות הגיעו לסכום של 7,000 שקלים בחודש מכל דירה.

על פי כתב האישום, לפני כחודשיים הגיעו השניים לדירת הימורים ברחוב נווה שאנן בתל אביב ולאחר שהוציאו את הנוכחים מהמקום, והשאירו בדירה אדם אחד בלבד – ולקחו מהארונות בדירה 8,000 שקלים. לאחר מכן המשיכו לדירת עובדים זרים מנפאל, ובעודם על מדים וכאשר הם נושאים נשק, וללא צו חיפוש, שדדו מהמקום חסכונות של שישה עובדים, בסכום מצטבר של 360 אלף שקלים.

למחרת הגיע אחד העובדים הנפאלים להגיש תלונה במשטרה על השוד. לאחר שהשוטרים שוחחו ביניהם, הם רשמו דוח כוזב כדי לספק הסבר להימצאותם בדירת העובדים הזרים ושיבשו הליכי חקירה.