שעות לאחר שטבע: אותרה גופתו של צעיר שנכנס לים באשקלון

הגופה אותרה בסמוך לשובר הגלים בחוף דלילה בעיר וצוות מד"א נאלץ לקבוע את מותו של הצעיר. הוא הוגדר נעדר לאחר שנכנס לים עם אדם נוסף, שחולץ מוקדם יותר במצב קל-בינוני

צעיר בן 21 טבע אתמול (שבת) למוות סמוך לחוף דלילה באשקלון. גופתו אותרה בסמוך לשובר הגלים על ידי צוות השיטור הימי לכיש בסריקה על ידי אופנוע ים משטרתי, לאחר כמה שעות של סריקות אחר הצעיר, שהוגדר נעדר לאחר שנכנס לים עם אדם נוסף, שחולץ בשעות הערב ופונה לקבלת טיפול רפואי במצב קל עד בינוני.

צוות השיטור העלה את הגופה על אסדת ההצלה הרתומה לאופנוע הים והעביר אותה אל סירת השיטור הימי ומשם לנקודת חבירה עם צוות מד"א, שהמתין במקום במהלך הסריקות. פרמדיקים של מד"א נאלצו לקבוע את מותו במקום. 

כוחות רבים בהם מסוק משטרתי, שוטרי השיטור הימי בלכיש, מצילי החוף, מתנדבי יחידות החילוץ המשטרתית, מתנדבי זק"א, שוטרי סיור ומתנדבים סרקו את החוף וגזרת הים בסמוך לחוף דלילה. הסריקות כללו צלילה לילית, הנחשבת למסוכנת יחסית, במטרה לסרוק את קרקעית הים, בין החוף לשוברי הגלים.

לפני כשלושה שבועות, נמשתה גופתו של סאלח עואיסי, תושב נצרת בן 28, מהמים בסמוך לחוף הסטודנטים בחיפה. זאת, יום לאחר שנכנס לים מול חוף דדו בכדי לחלץ אדם אחר וטבע למוות. הוא הוכרז כנעדר, והמשטרה ביצעה סריקות במטרה לאתרו, אולם כאמור הוא נמצא ללא רוח חיים. פרמדיקים של מד"א קבעו את מותו במקום. האדם אותו ניסה עואיסי להציל חולץ במצב קל.