המתחם בסוריה שתקיפתו יוחסה לישראל, אינטלי טיימס

דיווח: נחשפו צילומי לוויין של מפעל הטילים שהופצץ בסוריה

הבלוג "אינטלי טיימס" איתר תמונות של המתחם הצבאי באזור חמאה שתקיפתו יוחסה לישראל, אותו ניהל המדען עזיז אסבר, שחוסל כשבוע לאחר התקיפה

צילומי לוויין שנחשפו הבוקר (שבת) בבלוג "אינטלי טיימס" מראים את תוצאות התקיפה האווירית  במתחם של המרכז הסורי למחקרים מדעיים במסיאף שבאזור חמאה לפני כשבועיים. בכלי התקשורת הסורים והלבנונים התקיפה יוחסה למטוסי קרב ישראלים. לפי הדיווח, המתחם נוהל על ידי המדען דוקטור עזיז אסבר, שחוסל בשבוע שעבר.

ברשת אל-מיאדין הלבנונית דווח כי "ארבעה מטוסים ישראלים ניסו בשעה 19:17 לתקוף את המתקן של המרכז למחקרים מדעיים במסיאף. על פי הדיווח, "התקיפה התבצעה מהעיירה אל-הרמל בלבנון. המטוסים הישראלים ירו 4 טילים, כאשר ההגנה האווירית הסורית הפילה שלושה מהם והרביעי נפל ליד המתקן של המרכז למחקרים מדעיים במסיאף". עוד דווח כי לאחר ירי הטילים, המטוסים הישראליים התרחקו לאחר שזוהו על ידי הרדארים הסורים.

  ד"ר עזיז אסבר, שחוסל השבוע בסוריה
 

ד"ר עזיז אסבר, שחוסל השבוע בסוריה( חדשות עשר)

 
 
 

אתר חדשות סורי המקורב למשטר אסד דיווח כי "ההגנה האווירית בלמה את התקיפה הישראלית". מקור צבאי סורי הוסיף כי "אחד ממוצבינו הצבאיים שבמסיאף הותקף על ידי מטוסים ישראלים, על מנת לכסות על התמוטטות ארגוני הטרור החמושים בפרברי דרעא וקוניטרה". אותו מקור הבהיר כי "הנזקים חומריים בלבד". רשת טלוויזיה סעודית דיווחה מפי מקור אופוזיציה בסוריה כי יש הרוגים ופצועים בקרב אנשי חיזבאללה ומשמרות המהפכה האיראניים בהפצצה הישראלית.

מדובר באזור שבו תקפה ישראל בעבר, על פי דיווחים זרים. מוקדם יותר באותו היום, התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לפעילות הצבאית בסוריה. לדבריו, "אנחנו לא מפסיקים לפעול בסוריה נגד ניסיונות ההתבססות הצבאית של איראן שם".

בשבוע שעבר דיווחו כלי תקשורת בסוריה כי המדען עזיז אסבר, מנהל מרכז לחקר נשק כימי של משטר אסד, נהרג בפיצוץ שהתרחש בעיירה מסיאף שבאזור חמאה. על פי הדיווחים, אסבר והנהג שלו עלו בנסיעה על מטען צד ונהרגו.

 על פי דיווח ב"ניו יורק טיימס", ישראל חיסלה את המדען שהיה אחראי לפיתוח טילים מונחים מדויקים, ונהנה מגישה לבכירי הממשלה באיראן ובסוריה, בהם קאסם סולימאני, מפקד כוח קודס האיראני. עוד הוסיפו ב"ניו יורק טיימס" כי זו הפעם הרביעית בשלוש השנים האחרונות שישראל מחסלת מדענים בכירים במדינות אויב.

 האתר הראשי שהופצץ בתקיפה שיוחסה לישראל

המתחם שהופצץ בסוריה בתקיפה שיוחסה לישראל(אינטלי טיימס )