אפשר לעשות שימוש במשחקי מחשב. סמלים נאצים, רויטרס

האיסור על שימוש בסמלים נאציים במשחקי מחשב בגרמניה הוסר

הגוף שמפקח על משחקי מחשב במדינה החליט לבטל את האיסור שהיה קיים במשך תקופה ארוכה. המשמעות: ניתן לעשות שימוש בצלבי קרס בהקשר אומנותי, מדעי או היסטורי

משחקי מחשב שמציגים סמלים נאציים כגון צלבי קרס יכולים כעת להימכר בגרמניה, זאת לאחר שהרגולטור במדינה הסיר אתמול (חמישי) את האיסור שהיה קיים במשך תקופה ארוכה.

הגוף שמפקח על משחקי מחשב בגרמניה (USK) הודיע כי ניתן לעשות שימוש במשחקים שבהם ישנם את הסמלים המדוברים, כל עוד השימוש בסמלים במשחקים אלה הוא ב"פרופורציה הנכונה". המשמעות היא שהשימוש יכול להתבצע רק בהקשר אומנותי או מדעי. שימוש אפשרי נוסף הוא בהקשר היסטורי. 

בשנה שעברה התפתח ויכוח רב בנוגע לסוגיה, זאת לאחר שצינזרו את המשחק הטירה הנאצית 2, שמתקיים במציאות אלטרנטיבית שבה הנאצים ניצחו במלחמת העולם השנייה. במהלך המשחק ניתן היה לראות גם גרסה בוגרת של אדולף היטלר, שגם היא צונזרה.

החוק בגרמניה אוסר על שימוש ציבורי בסמלים של ארגונים לא חוקתיים, בהם צלב קרס והצדעה במועל יד, כאשר העונש על כך יכול להגיע עד לשלוש שנים בכלא. מנהלת ה-USK, אליזבת' סיקר, אמרה כי "במשך שנים רבות סרטים נחשבו כיצירות אומנות ולכן איפשרו להם לעשות שימוש בסמלים נאציים. היחס למשחקי מחשב צריך להיות דומה".  

 פעמון בכנסייה במערב גרמניה ועליו הקדשה להיטלר
 

ניתן יהיה לעשות שימוש במשחקי מחשב בהקשר אומנותי. צלב קרס (gettyimages)