תיעוד: דלתות הרכבת נסגרו, העגלה עם התינוקת נפלה אל הפסים

אם לפעוטה תובעת בימים אלו את רכבת ישראל לאחר שדלתות הקרון נסגרו לפני שהספיקה להעלות את עגלת בתה. בעקבות הנפילה, התינוקת נחבלה בראשה

בימים אלה מתנהלת תביעה נגד רכבת ישראל בעקבות מקרה שאירע לפני כשנתיים וחצי. באירוע, דלתות הרכבת נסגרו לפני שאם צעירה הספיקה להעלות את עגלתה לקרון וכתוצאה מכך, בתה בת השנה נפלה אל המסילה. "זאת לחלוטין טראומה שתלווה אותי כל החיים", אומרת אורטל יעקב. "אני יכולה להגיד שלא נסעתי ברכבת מאז, ואני גם לא מתכוונת לחזור".

יעקב נסעה בשעות אחר הצהריים של אותו יום גורלי ברכבת מחדרה לתל אביב. כאשר ניסתה להעלות את העגלה, שבה שהתה בתה, לקרון, נתקלה בקשיים וכעבור כמה רגעים נסגרו דלתות הקרון והפרידו בין האם לבתה. כשהרכבת התחילה לנוע, העגלה הידרדרה אל הפסים, ושיר התינוקת נחבלה בראשה, פניה ועצם הבריח. כך על פי כתב התביעה.  

"ניסיתי להעלות את העגלה ולא הצלחתי, ולא היה לי במי להיעזר", סיפרה האם על רגעי האירוע. "התפלאתי שסוגרים את הדלתות עליי, כי לא הבנתי איך לא רואים שאני נאבקת עם העגלה. הקרון היה ריק ואני התחלתי לצרוח לעזרה, עד שהגיעו אנשים מקרון אחר".

עגלת התינוקת שעפה לפסי הרכבת
 

עגלת התינוקת שעפה לפסי הרכבת (חדשות עשר)

 

אילן קנר, עורך דינה של יעקב, פירט את שרשרת הכשלים שגרמה להפרדת האם מבתה ולפציעתה של התינוקת: "השרשרת מתחילה בכך שיש בעיית נגישות קשה בעלייה לרכבת, כאשר אתה בכיסא גלגלים או עם עגלת תינוק. שנית, אף אחד לא שם לב שהרכבת מתחילה לנסוע מבלי שכל הנוסעים עלו בביטחה".

התביעה שהוגשה בשמה של שיר, היום בת שלוש, עדיין מתנהלת בבית המשפט, אך עד פניית חדשות עשר, רכבת ישראל סירבה להעביר את תיעוד האירוע לתביעה. עורכי הדין המייצגים את רכבת ישראל דרשו להציג את הסרטון רק מאחורי דלתיים סגורות, בשל הנזק התדמיתי והכותרות שיעלו ממנו.

מטעם רכבת ישראל נמסר בתגובה: "הסרטון מציג אירוע בו עגלת תינוק הושארה מחוץ לרכבת בעת תחילת תנועתה. לשמחתינו לא היו אבידות בנפש. אירוע דומה היה בתחנה אחרת, בה ילד נפל מעגלתו. בכל עת ובפרט בחופשים, יש לתת יתר תשומת לב לבטיחות הילדים, ובכלל זה בנסיעה ברכבת".