המתחם המאולתר בניו מקסיקו בו נמצאו 11 ילדים, רויטרס

חשד: מתחם הילדים בניו מקסיקו היה מחנה אימונים לפיגועי ירי

שבוע לאחר ששוחררו 11 ילדים ממתחם מבודד בניו מקסיקו, ברשויות חושדים: בנו של חשוד במעורבות בפיגוע במגדלי התאומים ב-1993 אימן את הילדים לבצע פיגועי ירי בבתי ספר

פרשת ההתעללות בילדים במדינת ניו מקסיקו שנחשפה בשבוע שעבר, הסתעפה הלילה (חמישי) לכיוונים לא צפויים עם חשיפת פרטים חדשים ומדאיגים. הרשויות חושדות כי מתחם הילדים העזובים שנמצא במדינה שבדרום ארצות הברית, היה בעצם מחנה לאימוני ירי בבתי ספר אמריקנים. החשוד הראשי בפרשה הוא בנו של אחד החשודים בביצוע הפיגוע במגדלי התאומים בשנת 1993.

ביום שישי האחרון, פשטו המשטרה וה-FBI על המתחם, ולתדהמתם גילו שם 11 ילדים, בני שנה עד חמש עשרה, לבושים בסחבות ומורעבים, בלי מים זורמים או חשמל. סמוך למתחם נמצאו גם מטווח, נשקים ומנהרת מילוט. יחד איתם נמצאו במקום חמישה מבוגרים, שנעצרו בחשד להתעללות בילדים. אחד מהם, סיראז' ווהאז', חשוד גם כי אימן את הילדים לירות ברובה סער כדי לשלוח אותם לבצע טבח בבתי ספר.

 
 המתחם המאולתר בניו מקסיקו בו נמצאו 11 ילדים
 

המתחם המאולתר בניו מקסיקו בו נמצאו 11 ילדים( רויטרס)

 

המתחם שבו נמצאו הילדים היה נתון תחת מעקב משטרתי במשך חודשים ארוכים, וזאת במסגרת החיפוש אחר בנו בן השלוש של וואהג', שעל פי החשד נחטף מאמו בחודש דצמבר האחרון. ביום שני השבוע, כשהגיעו החוקרים לזירה, הם מצאו שם שרידים של ילד קטן. החשד, שנבדק כעת, הוא שאכן מדובר בעבדול, שאמור היה לחגוג באותו יום את יום הולדתו הרביעי.

סבו של הילד, אביו של ווהאג' העצור, מסר הלילה כי הוא מרוסק למשמע הידיעה שייתכן כי זו גופתו של נכדו. אותו סבא הוא לא אחר מסיראז' וואהג', אימאם מברוקלין שנחשד כאחד מהאנשים שעמדו מאחורי הפיגוע במגדלי התאומים שהתרחש בניו יורק ב-1993. למרות שהדברים טרם הוכחו, התביעה בחרה לחשוף את החשד הזה כדי לטעון שהעצורים הם אנשים מסוכנים ואין לשחררם בערבות.