השריפה במלונית בירושלים, כבאות והצלה מחוז ירושלים

"ידע שהאש תפגע באורחים": כתב אישום בגין הצתת המלונית בי-ם

מוחמד געברי הואשם כי הצית, יחד עם נאשמת נוספת ובסיוע חברו, מלון דירות שבו עבד, עקב סכסוך עם המנהלת. 14 בני אדם נפגעו, כולל אב שנכנס לחדר הבוער להציל את ילדיו

הצתת המלונית בירושלים: פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (חמישי) כתב אישום נגד מוחמד געברי וראידה מוסא בגין שותפות בהצתה בנסיבות מחמירות. השניים מואשמים שהציתו מלון דירות בשם "יפו 60" והביאו לפציעתם של 14 בני אדם נפגעו, כולל אב שנכנס לחדר הבוער להציל את ילדיו. לגעברי מיוחסת בנוסף עבירת חבלה בכוונה מחמירה. יוסף קומבוז, חברו של געברי, מואשם בסיוע להצתה בנסיבות מחמירות. על פי כתב האישום, המניע להצתה הוא סכסוך עסקי. הפרקליטות ביקשה לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים.

מכתב האישום עולה כי בתאריך ה-26/7/18 בשעות הערב החלה תחלופת הודעות בין געברי ומוסא, שעבדו יחדיו במלונית ופוטרו בעת האחרונה. לאחר חצות החליט געברי להגיע אל מלון הדירות והצית אותו נוכח הסכסוך שהתגלע בינו לבין בעלת המלונית, שרון שבתאי . געברי התקשר לחברו יוסף קומבוז וביקש ממנו להגיע אל הבית ושיביא עמו קפוצ'ון וכובע. כשהגיע קומבוז הציע געברי לשרוף את המלון, כשהם יודעים כי מדובר במלון מאוכלס.

 
 
 
 השריפה במלונית בירושלים
 

השריפה במלונית בירושלים (כבאות והצלה מחוז ירושלים)

 

בשלב מסוים החלו קומבוז וגעברי לצעוד מהבית לכיוון המלון לאחר שגעברי לבש מעל לבגדיו את הבגדים שנתנה לו מוסא. בסביבות השעה 1:30 הגיע גבערי למלון ונכנס מכניסתו האחורית. הוא הבחין במסדרון בעגלת ברזל שבתוכה היו גלילי נייר טואלט רבים ומגבות, הזיז אותה והצמידה אל ארון החשמל, זאת כדי שההצתה תפגע בתשתית החשמל וברשת האינטרנט של המלון.

גבערי הצית את נייר הטואלט באמצעות המצית, בכוונה ליצור שריפה שתדליק את ארון החשמל וביודעו שהיא תפגע גם באורחי המלון. לאחר ההצתה וידא שהאש התלקחה ויצא במהרה מהמלון דרך היציאה האחורית. הנאשם פשט את בגדיו והשליך אותם בקרבת מקום כדי לטשטש את עקבותיו.

האש שנדלקה אחזה בגלילי הנייר ובמגבות, הציתה את ארון החשמל ושטיחי הרצפה והחלה להתפשט במסדרון הקומה ולעבור לשאר החדרים בקומה. כמו-כן, כתוצאה מהשריפה הצטבר עשן רב שהתפשט אף הוא לחדרי הקומה. האורחים ששהו בקומה החלו לנסות למלט את נפשם מהחדרים. כתוצאה מהשריפה, נשרף כליל ארון החשמל, נשרף הציוד שעל העגלה ובאזור מוקד השריפה נוצר נזק רב.

בלילה שבו אירעה הדליקה לנו במלון 61 אנשים. אחד מאורחי המלון נפגע אנושות מהאש לאחר שניכנס לחדר שבו שהו ילדיו כדי להצילם וחולץ ע"י צוות הכיבוי שהגיע לזירה. אשתו וילדיו נפגעו גם וסובלים מכוויות ומשאיפת עשן מרובה. גם השוטר שהגיע למקום נפגע משאיפת עשן.

הבוקר העבירה המשטרה את כלל חומרי החקירה בנושא לפרקליטות. "מדובר בעבירה חמורה שהביאה לפציעתם של מעל 10 בני אדם ובהם שוטר, ושיכלה להסתיים באסון כבד מאוד הן בנפש והן ברכוש, ובייחוד בעבירות חמורות אלו, לא נרפה ונפעל בכל הכלים העומדים לרשותנו, כפי שעשינו במקרה זה, על מנת להגיע לחקר האמת ולהביא החשודים לדין", ציינו במשטרה.