אישום בגין חטיפת הילד בקלנסווה: "פיתו אותו והכניסו לרכב"

ארבעת החשודים בפרשה מואשמים בחטיפה לשם סחיטה, זיוף ושיבוש הליכי משפט. הרקע למעשה, לפי כתב האישום, הוא סכסוך כספי. "איימו על המתלונן כי אם לא ישתוק, ישחטו אותו"

פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (חמישי) כתב אישום נגד ארבעת החשודים בפרשת חטיפת הילד בקלנסווה. אחמד נקיב, בן 41, מהנד אל-מוסראתי, בן 24, מוסא עליוה, בן 29 ואחמד עליוה, בן 31, תושבי לוד, מואשמים בקשירת קשר לביצוע פשע, שידול לביצוע חטיפה, חטיפת כרים ג'ומהור בן ה-7 לשם סחיטה, ניסיון חטיפה, זיוף ושיבוש הליכי משפט. 

מכתב האישום עולה כי בין נקיב לבין משפחת המתלונן קיים סכסוך כספי, בגינו הגיעו הצדדים להסדר חוב. בשלב מסוים סבר נקיב כי המתלונן ואחיו חבים לו סכום כסף ובהתאם החליט לחטוף את בן המשפחה, ג'ומהור, זאת במטרה לסחוט את כספי החוב.

 
 
 

בהתאם לכך, שכר מוסראתי רכב מסוג טויוטה אוונסיס ובהמשך הגיע ביחד עם מוסא ואחמד לאזור קריית התעופה על מנת לגנוב לוחית רישוי, זאת במטרה לשינוי זהות הרכב ולהקשות את איתורם. השלושה הגיעו אל ביתו של המתלונן בקלנסוואה בעשרה ביולי ופגשו בג'ומהור ובן דוד. הם פיתו אותם להתקרב אל הרכב בטענה כי רוצים לתת לדודו כסף. בשלב מסוים החזיקו בחוזקה בבן ה-7 והכניסו אותו לרכב בזמן שבן הדוד נמלט והזעיק עזרה.

 החשוד המרכזי בחטיפת הילד
 

החשוד המרכזי בחטיפת הילד(חדשות עשר )

 

במהלך הנסיעה איימו שלושת הנאשמים על בנו של המתלונן כי ישתוק, לבל "ישחטו אותו". לאחר מכן הוא הועבר לשטחי הרשות הפלסטינית והוחזר לבית הוריו רק לאחר ארבעה ימים. הוא ככל הנראה הוחזק במחנה פליטים סמוך לרמאללה על ידי משפחת פשע פלסטינית מקומית.

חאג' כריים ג'ארושי, מהמשפחות המוכרות במגזר הערבי, היה מעורב בניהול המשא ומתן עם החוטפים והביא לכך שהילד חזר למשפחתו. לאחר חזרתו של כרים, אביו הודה לכל הגורמים המעורבים ואמר שמדובר ב"שמחה גדולה". אימו הוסיפה כי היא "שמחה שיש סוף טוב".

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להאריך את מעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

עו"ד חי אוזן, המייצג את אחמד נקיב, מסר כי "היום הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד מרשנו, לאחר 30 ימי מעצר קשים, ואולם עבירת החטיפה נמחקה כלא הייתה. לאורך כל הדרך טענו בבית המשפט כי אין ראיות נגד אחמד לעניין חטיפת הילד כרים. בימים הקרובים נצלם את חומר הראיות וכבר בדיון הקרוב נטען לשחרורו המיידי. כבר מעיון ראשוני בבקשת המעצר ניתן ללמוד כי מדובר בראיות נסיבתיות, דלות באיכותן ובכמותן".