"האב תכנן לבצע גירוש שדים": נמצאה גופה במתחם המוזנח בארה"ב

לאחר שנמצאו במתחם בניו מקסיקו 11 ילדים בתנאי תזונה והיגיינה קשים, כוחות המשטרה גילו שרידי גופה. על פי ההערכה, מדובר בעבדול בן ה-4, שנחשב נעדר עד כה. אביו נעצר

שרידי גופתו של ילד בן ארבע נמצאה במתחם המוזנח בניו מקסיקו, שבו התגלו בסוף השבוע האחרון 11 ילדים שסבלו מתת-תזונה כשהם לבושים בסחבות. שריף מחוז טאו, ג'רי הוגרף אמר אמש (שלישי) כי "גילינו את השרידים אתמול, ביום ההולדתו הרביעי של עבדול". 

סירג' וואהאג', אביו של הילד, תכנן לבצע גירוש שדים על הילד, כך עולה מחקירתו. שרידי הגופה נשלחו לזיהוי. בינואר האחרון אמו של עבדול פירסמה סרטון בפייסבוק בו היא קוראת להשבת בנה.

כוחות המשטרה פשטו על המתחם המוזנח, הסמוך לגבול בין קולורדו לניו מקסיקו, לאחר שאחד מהילדים במקום העביר מסר, לפיו "אנחנו רעבים וצריכים אוכל ומים". שלוש נשים, חלקן אימהות של הילדים שנמצאו במקום, ושני גברים, בהם וואהאג', נעצרו.

 המתחם המאולתר בניו מקסיקו בו נמצאו 11 ילדים
 

המתחם המאולתר בניו מקסיקו בו נמצאו 11 ילדים (רויטרס)

 

המתחם הרעוע מוקם על קרקע בבעלות תושב מקומי, שטען כי ביקש מספר פעמים מהרשויות המקומיות לפנות את המבוגרים וילדים שפלשו לשטחו.

קרוב משפחה של הילדים שלא הזדהה, אמר לגרדיאן כי המבוגרים ברחו מאטלנטה בחודש נובמבר לאחר שפיתחו אמונות מיסטיות והתבודדו ממשפחה ומחברים. "אני חושב שזה גרם להם לאבד את דעתם, וזו הסיבה שנמלטו", הסביר.

11 הילדים אותרו במתחם במדינת ניו מקסיקו שבארה"ב, וחולצו על ידי כוחות משטרה, כשהם תוארו כ"רזים וחלשים". במתחם המוזנח בו נמצאו גם כלי נשק. שני גברים שחיו במתחם, שזוהו כבעלי עבר פלילי, נעצרו במסגרת הפשיטה.

כוחות המשטרה שהגיעו למקום מצאו 11 ילדים בני שנה עד 15, כשהם במצב רפואי לקוי, וכן איתם היו חמישה מבוגרים שכולם חיו יחדיו בתנאים קשים. "הם היו רזים והיה ניתן לראות את הצלעות שלהם, הם חיו בתנאי היגיינה ירודה מאוד ונראו מפוחדים מאוד", תיאר שריף הוגרף.

מיד לאחר הפשיטה על מקום המגורים, חמשת המבוגרים נעצרו לחקירה. לשני הגברים יש עבר פלילי - הראשון הואשם בהסתרת עבריין נמלט, ואילו השני היה מבוקש בעבר בגין חטיפת בנו בן הארבע מג'ורג'יה, אולם שעכשיו נמצא במתחם המוזנח.