בארגנטינה מציגים: לראשונה - דוכן מזון כשר נפתח במגרש כדורגל

הדוכן, שהוקם באצטדיונה של בוקה ג'וניורס, ישרת את הקהילה היהודית הגדולה בבירה בואנוס איירס. עם זאת, עולה חשש כי הקמתו נועדה דווקא לטשטש את קשרי הקבוצה עם קטר

דוכן מזון כשר נפתח היום (רביעי) באצטדיון הבונבוניירה שבבואנוס איירס. הדוכן, שהוקם באצטדיון הביתי של קבוצת הכדורגל בוקה ג'וניורס, הוא הדוכן הכשר הראשון באצטדיון באמריקה הלטינית. עם זאת, סביב פתיחתו עולה השאלה מה עומד מאחורי ההחלטה לפתוח אותו? האם מדובר ברצון לרצות את אוהדי הכדורגל שומרי הכשרות או שדווקא אינטרסים פוליטיים?

הדוכן, שנקרא "Bocasher", הוא יוזמה משותפת של בעלי הקבוצת והסניף המקומי של חב"ד. "אנחנו פה כדי לעזור לאנשים", אמר הרב דניאל אופנהיימר, שהעניק לדוכן תעודת כשרות. "שיאכלו כשר – וכמה שיותר, ושהמחיר יהיה נמוך. שלא יוציאו יותר כסף מפני שהמזון כשר, ויאכלו לאכול איפה ומתי שירצו", הוסיף.

 אצטדיון הבונבוניירה
 

אצטדיון הבונבוניירה בבואנוס איירס (חדשות עשר)

 

יתכן שתזמון פתיחת הדוכן אינו מקרי, ונועד לסייע לרכך את כעסה של הקהילה היהודית ושל אנשי עסקים ישראלים. לאחרונה הודיעו בקבוצה על חילופי ספונסרים: את בנק  BBVA הצרפתי תחליף בעונה הקרובה חברת התעופה "קטר אירליינס". זאת לא הפעם הראשונה שקשרים כלכליים עם קטר נקשרים בכדורגל הארגנטינאי.

על פי דיווחים רבים, כסף קטרי עזר לממן את ביטול המשחק שתוכנן להיערך בין נבחרות ארגנטינה וישראל בחודש יוני. אנשי העסקים הישראלים, שעמדו מאחורי המהלך להביא את הנבחרת הארגנטינאית לארץ, זעמו על הביטול. העיתונאי אלה מלינובסקי אמר שבהתאחדות הכדורגל הארגנטינאית חוששים מהשלכות הביטול: "נחתם חוזה שצריך לקיים. עוד לא ידוע אם אנשי העסקים הישראלים יתבעו את התאחדות הכדורגל הארגנטינאית, ובהתאחדות חוששים מהמחיר שהם עלולים לשלם על כך".